Завантажити ще

Британський боєць, який воював за Україну, виграв суд проти РФ через тортури в полоні

Британський боєць, який воював за Україну, виграв суд проти РФ через тортури в полоні
Фото: dailymail.co.uk

Колишній британський військовий Шон Піннер, який воював на боці України та потрапив у полон у 2022 році у Маріуполі, виграв суд проти Росії. Про це пише The Daily Mail.

Британець подав позов до Солом'янського районного суду Києва у жовтні 2023 року. Наразі він ухвалив рішення про матеріальну компенсацію за тортури в російському полоні. Про яку суму йдеться, не уточнюється. При цьому Москва, напевно, проігнорує це рішення. Однак саме собою справа може створити прецедент для того, щоб ще більше військовополонених подали скарги на Росію.

- Ми вже розпочали цей процес і ми не здамося. Росія має відповідати за те, як вони обійшлися зі мною, і це (рішення українського суду) перший крок. Коли Росія повернеться у реальний світ, їй доведеться врегулювати ці судові справи... Йдеться не про сьогодення, а про майбутнє, може, через 10 чи 20 років, - сказав він, запевнивши, що має намір продовжити розгляд своєї справи у британських судах.

ЗМІ зазначають, що ще один британець Ейден Аслін, який був із Піннером у російському полоні, має намір незабаром судитися проти Росії.

  • Піннер брав участь у боях за Маріуполь і провів у неволі в державі-агресорі п'ять місяців.
  • Піннер та Аслін були звільнені з полону у вересні 2022 року. Піннер розповідав журналістам про тортури з боку російських окупантів.