28 травня
Завантажити ще

Росіяни демонтували купол українського собору у Сімферополі - Лубінець звернувся до ООН

Росіяни демонтували купол українського собору у Сімферополі - Лубінець звернувся до ООН
Фото: krymr.com

Російська окупаційна влада Криму демонтувала купол кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Православної церкви України у Сімферополі. У зв'язку з цим Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець направив відповідні запити до структур ООН. Про це омбудсмен повідомив у соцмережах.

- Отримав звернення митрополита Сімферопольського та Кримського Климента щодо чергових злочинів з боку країни-агресора на території тимчасово окупованого Криму. Він повідомляє, що окупаційна влада Криму ухвалила рішення про демонтаж куполу кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Православної церкви України у Сімферополі. Постійний тиск, низка незаконних рішень з боку окупаційної влади та виселення кримської єпархії з цього кафедрального собору фактично знищило ПЦУ у Криму, - написав Лубінець

Омбудсмен додав, що направив запити щодо знищення окупантами української церкви та переслідування віруючих ПЦУ до Організації Об'єднаних Націй. Він також закликав світову спільноту відреагувати на черговий злочин проти віросповідання віруючих кримської єпархії ТОТ.

  • Після анексії півострова у Криму різко скоротилася кількість парафій та священників ПЦУ. До окупації там налічувалося 49 релігійних громад, а станом на 24 лютого 2022 року залишалося 7.
  • Сімферопольський собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги Православної церкви України, де наразі демонтували купол, окупаційна влада захопила рік тому – у травні 2023 року.
Новини по темі: ПЦУ Храмы анексія криму