Завантажити ще

В Інституті нацпам'яті запевнили, що не намагаються "заборонити Булгакова", та ініціювали повторну перевірку

В Інституті нацпам'яті запевнили, що не намагаються
Фото: facebook.com/bulgakovmuseuminkyiv

Український інститут національної пам'яті звернувся до Експертної комісії УІНП з проханням додатково проаналізувати та уточнити висновок про належність об'єктів, присвячених Михайлу Булгакову, до символіки російської імперської політики. Це пов'язано з тим, що таке рішення раніше розкритикували як громадськість, так і експертне співтовариство. Про це повідомляє сайт установи.

В УІНП запевнили, що вони не закликають до заборони письменника, а лише намагаються встановити, чи було з боку Булгакова "зневажливе ставлення" до української держави. Голова УІНП Антон Дробович зазначив, що інститут, зокрема, звернув увагу на оприлюднені критичні зауваження до висновків комісії співробітників Літературно-меморіального музею Булгакова у Києві.

- Визнання чи невизнання об'єктів (географічних об'єктів, назв юридичних осіб, пам'ятників та пам'ятних знаків), присвячених Михайлу Булгакову, символікою російської імперської політики не є "забороною Булгакова"... Разом з тим якщо підтвердиться зневажливе ставлення Булгакова до українського державі, ідеї незалежної української республіки, виразні симпатії та просування російського імперіалізму, шовіністичні висловлювання на адресу неросійських народів, а також участь у формаціях, що воювали з українськими підрозділами під час Української революції 1917-1921 років, — цілком правомірно порушувати питання про недоречність глорифікації та нормалізації його постаті у публічному просторі (називання на його честь географічних об'єктів, юридичних осіб, встановлення пам'ятників та пам'ятних знаків), - зазначили в Інституті нацпам'яті.

Інститут закликав громадськість розділяти питання прославлення у громадському просторі та доступу до результатів творчої діяльності. Також у заяві йдеться про те, що висновок експертної комісії не може бути настановою до закриття музею Булгакова.

Новини по темі: Музей Булгакова Культура