22 грудня
Завантажити ще

Інститут нацпам'яті визнав пам'ятники Булгакову символом російської пропаганди

Інститут нацпам'яті визнав пам'ятники Булгакову символом російської пропаганди
Фото: Вікіпедія

Пам'ятники письменнику Михайлу Булгакову є символікою російської імперської політики, а їхнє подальше перебування у публічному просторі є російською пропагандою. Такий висновок опублікував Український інститут національної пам’яті (УІНП).

- Булгаков — імперець за світоглядом, затятий українофоб. Письменник, незважаючи на роки життя у Києві, зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності, негативно відгукувався про становлення Української держави та її очільників. З-поміж усіх російських письменників того часу стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні, - йдеться у висновку.

На думку УІНП, у своїх творах Булгаков перекручував українську мову, глузував з української автокефальної церкви і заперечував саме існування української нації. Як приклад експерти наводять роман "Біла гвардія".

- Так, у «Білій гвардії» прототипом одного з персонажів є українець Василь Листовничий, власник будинку на Андріївському узвозі, що його орендували Булгакови. Зображений як буржуй, пристосуванець, жадібний боягуз, він постає надто далеким від персони Листовничого... Отже, Михайло Булгаков упереджено й виразно негативно ставився до всього українського – українців, їхньої мови, культури, права на власну державу тощо, а його творчість безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією, - сказано у висновку.

Один із найвідоміших пам'ятників Булгакову розташований на Андріївському узвозі у Києві поряд із садибою, де він жив. З 1989 року там розміщується Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова.