Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
30 квiтня
Завантажити ще

Українські полярники проводять дослідження змін клімату за останні 20 тисяч років

 Українські полярники проводять дослідження змін клімату за останні 20 тисяч років
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські вчені, які наразі перебувають на станції "Академік Вернадський", проводять геологічні дослідження, які допоможуть дізнатися, як змінювався клімат протягом останніх 20 тисяч років. Вони також дозволять оцінити, чого чекати від клімату у майбутньому, повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі.

- Під час цьогорічного рейсу "Ноосфери" з Чилі на "Вернадський" українські вчені продовжили геологічні дослідження Південного океану, розпочаті у першому антарктичному сезоні судна (2022 рік). Вченим вдалося взяти 7 колонок донних відкладень у 7 точках недалеко від нашої станції (протоки Пенола та Френч, де виявлено тектонічний розлом та льодовикові долини). На борту підняті зразки докладно описали, сфотографували та розділили на частини для доставки в Україну. Далі їх вивчатимуть у лабораторіях Києва та Одеси, – розповіли вчені.

За словами полярників, донні відкладення – це своєрідний "запис" історії Землі, оскільки їхній аналіз дозволяє зрозуміти, що відбувалося на планеті тисячі та мільйони років тому, і робити прогнози на майбутнє, зокрема щодо глобального клімату.

Вихід із останнього льодовикового періоду (приблизно 20 тисяч років тому) до сучасного максимуму температур проходив не за один етап. Цей процес відбувався покроково, коли виникали тепліші періоди, які потім змінювалися короткими періодами похолодання. Аналіз цього процесу допоможе зрозуміти, що ж відбувається з глобальним кліматом і що може на нас чекати у найближчому майбутньому – подальше потепління чи, навпаки, похолодання.

  • У першому антарктичному сезоні "Ноосфери" 2022 року українські вчені підняли дві колонки донних опадів із протоки Пенола. Результати їхнього дослідження показали, як змінювався рельєф району Аргентинських островів за останні 25 тисяч років.
  • А нещодавно полярники вперше відібрали зразки морської фауни із дна Південного океану.
Новини по темі: вчені клімат Вернадський