Завантажити ще

Закарпатський Дубай чи Уж-Ель-Шейх: хто і за скільки посадив в Ужгороді пальми

Закарпатський Дубай чи Уж-Ель-Шейх: хто і за скільки посадив в Ужгороді пальми
Фото: facebook.com/vglagola ФБ Віталій Глагола

Не лише сакурами! Віднедавна в Ужгороді з’явилися ще й пальми. Шість таких «віялових» красунь висадили на алеї по вулиці Баб’яка, що неподалік центру міста. Пальми висотою у три метри ростимуть поруч з сакурами.

Містяни вже жартують, що їхнє рідне місто можна називати Закарпатським Дубаєм або Уж-Ель-Шейх. І, звісно, цікавляться вартістю таких зелених дерев. Але Ужгородська міська рада лише розводить руками: пальми за власний кошт придбав бізнесмен-забудовник. Захотів додати певну «родзинку» у район, який забудовує.

- Ці дерева висадили біля одного з житлових комплексів, це ініціатива цього ж забудовника, - розповіли Коротко про у пресслужбі Ужгородської міської ради.

І вартість не розголошують. Відомо, що дерева привезли з Італії і навіть облаштували для них спеціальну систему поливу. Також стверджують, що пальми сорту трахікарпус належать до морозостійких, тому, очевидно, у м’якому закарпатському кліматі цим деревам буде комфортно.

А журналісти Коротко про знайшли кілька оголошень про продаж пальм такого сорту. Вартість залежить від висоти деревця і стартує від 12 тисяч гривень (метрова пальма). До речі, біологи кажуть, що трахікарпус ще й цвіте! Тому, хто зна, можливо, вже за кілька років українці їздитимуть до Ужгорода милуватися квітучими пальмами.

Пальми висотою у три метри ростимуть поруч з сакурами. Фото: facebook.com/vglagola ФБ Віталій Глагола

Пальми висотою у три метри ростимуть поруч з сакурами. Фото: facebook.com/vglagola ФБ Віталій Глагола

До речі

Пальми на Закарпатті росли ще на початку ХХ сторіччя

Довідка

Пальма трахікарпус родом з Азії. Невибаглива рослина, яка не боїться шкідників. Витримує мороз до -20, а також стійка до посухи.

Цвіте трахікарпус навесні або на початку літа невеликими жовтими і зеленими квітками, зібраними в дуже довгі (до метра) мітелки. Плодоносить темними неїстівними ягодами. Такі пальми дуже популярні в Криму.