Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 травня
Завантажити ще

В Одеському зоопарку зелена мавпа показала дитинча, яке понад місяць ховала від оточуючих

В Одеському зоопарку зелена мавпа показала дитинча, яке понад місяць ховала від оточуючих

В Одеському зоопарку в родині зелених мавп народилася малеча. Як повідомили в закладі, малюк з'явився на світ місяць назад, але весь цей час мати ховала його від оточуючих.

Зараз дитинча вже можна побачити разом із його родичами. В Одеському зоопарку наголосили, що зелені мавпи народжують тільки одне дитинча. Зазвичай воно вкрите шерстю, а його очі відкриті. Відразу ж після того, як мати почистить новонародженого, воно міцно хапається за шерсть на її животі.

Перші тижні мати невпинно дбає про дитинча: чистить його шерсть, вилизує і регулярно поїть. Коли дитина відходить надто далеко або намагається вислизнути, мати притягує його за хвіст. Дитинча живе з матір’ю близько року. До того моменту, коли перейде на натуральну їжу.

Зелена мавпа - ссавці примати, представники надродини мавпоподібних. Природний ареал цих мавп - центрально-західні регіони Африканського континенту. Але завдяки тому, що з Середніх століть і до початку XIX століття работорговці утримували зелених мавп в якості ручних вихованців, внаслідок цього останні поширилися через Атлантичний і Індійський океани — від Вест-індійських до Карибських островів, де стали органічною частиною місцевої фауни. 

Вони соціальні тварини. Вони живуть групами від 50 до 100 особин. Осередки груп утворюють сім'ї — один самець, кілька самок і їх потомство. У групі встановлена сувора ієрархія, за підпорядкування якої стежить альфа-самець. Спілкуються мавпи між собою за допомогою складної системи звуків і тактильних контактів. 

Мавпи всеїдні. Їх раціон складається з листя, соків дерев, насіння, горіхів, трав, грибів і ягід, а також з безхребетних і дрібних хребетних. Тривалість життя зеленої мавпи в дикій природі 20 років, в умовах заповідників і парків — до 45 років.

Мавпеня вже можна побачити. Фото: facebook.com/odesazoo

Мавпеня вже можна побачити. Фото: facebook.com/odesazoo

Новини по темі: зоопарки Одеса