Міністерство оборони створило Центральне управління захисту прав військовослужбовців, яке захищатиме права військових. Про це повідомляє сайт Міноборони.
Управління безпосередньо підпорядковується міністру оборони та відповідає за розгляд звернень та скарг військовослужбовців, надання первинної юридичної допомоги, проведення перевірок та розслідування порушень прав військовослужбовців та членів їх сімей. У відомстві зазначають, що нова інституція – це, фактично, військовий омбудсмен.
- Реалізація цієї ініціативи передбачає комплексний підхід до захисту прав воїнів та членів їх сімей, включаючи реагування на конкретні скарги, аналіз конкретних ситуацій, виїзд на місця порушень, проведення перевірок та подальші заходи щодо відновлення прав. Якщо проведена на мій наказ перевірка встановить склад злочину про порушення прав військовослужбовців, відповідне звернення негайно направлятиметься до правоохоронних органів, - заявив міністр оборони Рустем Умеров.
У Міноборони перерахували основні порушення, які перевірятимуться новоствореним управлінням - це забезпечення військовослужбовців, їхнє право на відпустку, недопущення зловживання правами командирів, недостатнє надання медичної допомоги, соціальні гарантії, порушення ґендерної рівності. У відомстві зазначають, що під час створення нової інституції було враховано досвід країн, де військові омбудсмени вже довели свою ефективність: Швеції, Норвегії, Австрії, Німеччини, Канади, Ірландії, Чехії та Бельгії. У Швеції інститут військового омбудсмена успішно функціонує понад 110 років.