Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

З тимчасово окупованих територій вдалося повернути ще сімох дітей із сім'ями

З тимчасово окупованих територій вдалося повернути ще сімох дітей із сім'ями
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Україні вдалося повернути додому ще сімох дітей разом із їхніми сім'ями з тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець.

- Деякі сім'ї пережили справжній жах в окупації та стали свідками того, як росіяни мародерили будинки місцевих жителів, силували брати російські паспорти, чинили насильство над українцями, змушувати дітей навчатися у школі за канонами «руського міра». А сім'ї, де є хлопці-підлітки, виїжджали з ТОТ, щоб їхніх дітей згодом не забрали до російської армії, - розповів він.

Він повідомив, що батьки дітей, які звернулися до їхнього центру, сказали, що на окупованих територіях перспективи майбутнього не відповідають їхньому баченню життя, тому вони вирішили повернутися на територію, яку контролює Україна.

За його словами, батьки та діти, що залишили окуповані території, наразі отримують допомогу й підтримку від представників офісу, державних органів та благодійних організацій. Потрібно буде докласти ще чимало зусиль з відновлення документів, адаптації дітей у навчальних закладах та гуртках, з пошуку роботи та інше.

  • 2 квітня із тимчасово окупованої частини Запорізької області вдалося повернути на підконтрольну Україні територію 16-річного юнака. Хлопець два роки залишався в окупації у розлуці з матір'ю та дідусем.
  • 1 квітня з окупації вдалося повернути на підконтрольну Україні територію 17-річного парубка. Він прожив два роки там, навчаючись у російській школі та боячись бути призваним до армії й відправленим на війну проти України.
  • 29 березня вдалося повернути із тимчасово окупованої частини Херсонської області на територію України трьох дітей. Серед них – хлопці у віці п'яти, одинадцяти та чотирнадцяти років.

Фото
Фото
03 Квiтня18:36