17 травня
Завантажити ще

Студентам-чоловікам 18-22 років дозволять тимчасово виїжджати за кордон

Студентам-чоловікам 18-22 років дозволять тимчасово виїжджати за кордон
Фото: porady.org.ua

Уряд ухвалив рішення, яке дозволить студентам-хлопцям тимчасово виїжджати за кордон для навчання чи стажування, щоб здобути нові знання та досвід. Але мова лише про 18-22-річних юнаків. Наразі через воєнний стан у програмах академічної мобільності можуть брати участь лише дівчата. Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

- Для перетину кордону з метою навчання на програмах академічної мобільності необхідно мати е-квиток студента, направлення від закладу освіти, засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності, військово-довідковий документ від ТЦК. Жодних особливих дозволів МОН не видаватиме, - йдеться у повідомленні.

Міністр освіти пояснює, що програми академічної мобільності - це певною мірою "свіжий ковток повітря і для студентів, і для університетів". Для того, щоб взяти участь, необхідно мати високі бали і виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми.

  • Кабінет міністрів дозволив виїжджати за кордон під час воєнного стану студентам або курсантам, які здобувають освіту за авіаційними спеціальностями. 
  • Через воєнний стан в Україні чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть виїжджати з країни. Виїзд дозволено лише за таких підстав, як непридатність до військової служби, наявність трьох неповнолітніх дітей, прийомних дітей, догляд за особами з інвалідністю та ще з низки причин.