Не лише котики та меми. ТіkТоk став тією соцмережею, яка пропонує користувачам постійний потік найрізноманітніших коротких відео, від лайфгаків до вчительських буднів. Саме про останні розповідає у своєму блозі вчитель початкових класів Діана Палаш. Її відео «залітають» на мільйони переглядів, дівчину навіть упізнають на вулиці. Про зйомки у класі з першачками, про хейтерів та секрети успіху у соцмережі вчителька-блогер розповіла Коротко про.
Обов’язковий ритуал перед уроком: протерти відеокамеру телефона та налаштувати фокус. Саме з цих нехитрих правил вчителька початкових класів Діана Палаш розпочинає зйомку відеороликів у ТikTok. Зараз у педагогині більше 33 тисяч підписників та мільйони переглядів.
- Відео у TikTok я почала знімати приблизно з серпня 2023-го, коли готувалася до нового навчального року, - розповідає Коротко про Діана Палаш. – І перше відео, яке «залетіло», це те, в якому я фарбую шкільну дошку. Виявляється, багато хто не знав, що її можна і треба фарбувати. Це відео вже має 600 тисяч переглядів. А вже потім я почала показувати і вчительські будні, і життя вчителя поза школою.
Рідні Діани дізналися, що вдома з’явився блогер через так зване сарафанне радіо: хтось зі знайомих переслав одне відео. Мама дівчини переглянула декілька роликів і підтримала доньку у блогінгу. Адже тематика блогу Діани: показати те, що вчитель теж людина. І це не жарт. Дотепер у нашому суспільстві існує такий стереотип, що педагог навіть вдома чи на відпочинку не забуває про свою роботу, всюди і всіх хоче навчати, а улюблене хобі – це перевірка зошитів.
@sergiivna_teacher Сьогодні в школі була піжамна вечірка 💤#sergiivna_teacher #школа #нуш #піжамнавечірка #школа #1клас ♬ оригинальный звук - 𝗨 𝗦 𝗔
- Мій вчительський лайфстайл-блог саме про те, що ми, вчителі, і самі прагнемо не зашкарубло сидіти над зошитами, а вчитися чомусь новому, здобувати якісь свіжі навички, мати цікаві хобі, - підкреслює Діана. – І повірте, більшість моїх колег згодні з моєю думкою. Педагоги мають право на життя і поза школою. Саме це і намагаюся показати та пояснити на своїй онлайн-сторінці.
Дівчина знімає себе, вчительські будні, атмосферу шкільних занять і, звісно, тіктоківську «класику» - жарти й танці. Час від часу у кадр потрапляють діти. Діана Палаш вчителює у Черкаській школі №3. Зараз опікується 1-В класом. Називає себе мамою 33 дітей: саме стільки школярів у її класі.
Діана Палаш називає себе мамою 33 дітей: саме стільки школярів у її 1-В класі. Фото: з архіву Діани Палаш
Дітвора обожнює переглядати те, що назнімкувала їхня Діана Сергіївна. На перерві малеча обов'язково крутиться біля вчительки, просить показати, що ж там вийшло, коментують, жартують, сміються. Саме діти і є найбільшими фанатами творчості Діани Сергіївни. Не проти знімального процесу на уроці і батьки школярів.
- Так, буває, що діти потрапляють у відео, але я маю дозвіл від батьків, тому все законно, - пояснює вчителька-тіктокерша. – Батьки – мої підписники, завжди ставлять лайки, коментують і при зустрічі кажуть, що все дивляться, знімайте й надалі. Але я все одно стараюся закрити дитяче личко смайликом, обмежую коментарі до відео з дітьми. Не хочу, щоб про моїх дітей писали щось образливе.
А образливе їй пишуть регулярно. Дівчина каже, що на хейт реагує спокійно. Все ж TikTok – це та мережа, яка саме завдяки коментарям (негативні чи позитивні – мережі байдуже, аби багато) підвищує шанси відео потрапити у рекомендації і, відповідно, здобути більшу кількість переглядів. Щоправда, в одному з останніх рілсів Діана все ж відповіла хейтерам. Зробила нарізку з образливих коментарів та відео з вручення міської премії «Вчитель року», де Діана перемогла в номінації «Молодий учитель». Цей ролик переглянули вже понад чотири з половиною мільйони разів. Достойна відповідь усім тіктоківським хейтерам.
@sergiivna_teacher Що ж, піду поплачу 😆 #вчительроку #школа #вчительство #освіта #рекомендації #хейт #вчительпочатковихкласів #sergiivna_teacher ♬ оригінальний звук - mvp pr
Діана Палаш – не єдина вчителька у TikTok. Все більше педагогів реєструються у цій молодіжній соцмережі. І, за власними спостереженнями, вони поділяються на дві групи: ті, які діляться своїми знаннями, і ті які ведуть більш легкий лайфстайл-блог.
Звісно, більшість із користувачів мають певний мотив: здобути популярність, монетизувати блог, отримувати рекламні пропозиції від відомих брендів, підвищити цінник на свої уроки репетиторства.
- На вулиці інколи впізнають, вітаються, але частіше мені закидають те, що я заробляю чималі гроші з ТіkТоk, - сміється Діана Палаш. – А насправді зі свого блогу я не заробила ні копійки. Мій блог - моє захоплення. Так, бувають пропозиції щодо реклами, але я знаю своїх підписників: це учні, батьки, колеги. І те, що пропонували рекламувати, їх не цікавитиме. Тому я відмовляюся від таких пропозицій.
- Зараз конкуренція у соцмережах шалена. Що можете порадити тим, хто хоче здобути певну популярність у тому ж ТіkTоk? – запитуємо.
- Порада одна: знімайте відео, - каже Діана. – Я щодня закидаю у ТіkTоk по 2-3 відеоролики. Знімаю майже всюди, монтую вдома ввечері, після роботи.
Звісно, йдеться про коротенькі, до 15-20 секунд, відео. Та все ж такий розклад перетворює цікаве хобі на щоденну рутину. І вчителька сама зізнається, що час від часу пропадає з соцмережі на день-другий. У той вільний від ТіkТоk час відпочиває, надихається прогулянками містом, кавою на самоті і зустрічами з друзями, улюбленими танцями та малюванням. До речі, два останні заняття - також велике захоплення Діани, адже дівчина танцює і малює вже чимало років. Більш того, нещодавно потрапила у суддівське журі одного із танцювальних конкурсів. Каже, це її особиста маленька перемога. Звісно, і танці, і малювання вже «засвітила» у своєму блозі. І на досягнутому не збирається зупинятися. Каже, слідкує за трендами соцмережі і вже готує нові цікаві відео для своїх підписників.
Вчителька-блогер знімає себе, атмосферу шкільних занять, і, звісно, тіктоківську «класику» - жарти й танці. Фото: з архіву Діани Палаш