Завантажити ще

Українець вперше потрапив до топ-10 найкращих вчителів світу

Українець вперше потрапив до топ-10 найкращих вчителів світу
Фото: instagram.com/arturproidakov

Глобальна премія Global Teacher Prize оголосила топ-10 найкращих вчителів світу. Вперше в історії премії до першої десятки потрапив український вчитель Артур Пройдаков. Про це йдеться на Instagram-сторінці премії.

Український вчитель з української мови та літератури Артур Пройдаков з Києва побореться за звання найкращого вчителя світу за версією Global Teacher Prize та нагороду в $1 млн. Він у 2021 році став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яка щороку відзначає вчителів-змінотворців. Фіналістів оголосив британський актор, комік, письменник та активіст Стівен Фрай. Окрім Артура Пройдакова з України до топ-10 увійшли вчителі з Канади, Індії, Гани, Чилі, ПАР, США, Франції, Великої Британії і Пакистану.

- Вперше український учитель потрапив до світової десятки найкращих вчителів! Сім років ми розвивали рух Global Teacher Prize в Україні, і за цей час наші вчителі не раз потрапляли до списку 50 найкращих. Але десятка фіналістів - це зірковий рівень, освітній авангард. Це люди, з якими спілкуватимуться світові лідери, без яких не обходиться жодна важлива освітня подія, - зазначила голова спілки "Освіторія" та засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.

Артур Пройдаков народився у місті Кадіївка (наразі це окупована частина Луганської області). У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Певний час працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни, а потім - у школі MIDGARD у Києві. Після повномасштабного вторгнення організував курси з української мови для переселенців, проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу, розповідав у закордонних та українських медіа про агресію Росії та значення вчительської роботи в умовах таких викликів. Також він є автором уроків у Всеукраїнській школі онлайн.

Ім'я найкращого вчителя планети 2023 року оголосять 8 листопада на церемонії нагородження Global Teacher Prize. Вона відбудеться у межах 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Переможець премії отримає нагороду розміром 1 мільйон доларів.

Новини по темі: вчителі конкурс