23 травня
Завантажити ще

Енергетики повернули в роботу лінію, яка живить Запорізьку АЕС

Енергетики повернули в роботу лінію, яка живить Запорізьку АЕС
Фото: t.me/energoatom_ua

Після аварійного ремонту у Запорізькій області включено в роботу повітряну лінію електропередачі 330 кВ. Це одна з ліній, що живить ЗАЕС. Вона була знеструмлена внаслідок ворожого обстрілу 20 лютого, повідомляють у Міненерго.

- Атомна електростанція впродовж 24 днів була заживлена лише однією резервною ЛЕП. Тривалість ремонту пов’язана зі складними безпековими умовами для робіт енергетиків, - йдеться у повідомленні.

Енергетики зазначають, що живлення АЕС однією лінією є вкрай небезпечним, адже електропостачання такого об’єкта має бути стабільним та безперебійним. Вимкнення усіх ліній означатиме черговий блекаут та є загрозою ядерного інциденту на АЕС.

  • За два роки окупації ЗАЕС вже вісім разів переживала блекаути. Станом на зараз основна та резервна лінії працюють та у повному обсязі живлять власні потреби Запорізької АЕС.
  • У січні росіяни знову замінували окуповану ними Запорізьку атомну електростанцію. Міни по периметру ЗАЕС, у буферній зоні між внутрішньою та зовнішньою огорожею об'єкта, які раніше були виявлені командою МАГАТЕ та вилучені в листопаді 2023 року, тепер знову були на місці.