Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

ЗАЕС через російські обстріли знову за крок до блекауту - Енергоатом

ЗАЕС через російські обстріли знову за крок до блекауту - Енергоатом
Фото: Getty Images

На Запорізькій атомній електростанції, яка окупована росіянами з перших днів повномасштабного вторгнення, відключилась одна з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ «Феросплавна-1».  Причина тому - ворожі обстріли. Про це повідомляє Енергоатом.

- Візит генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі на найбільший атомний об’єкт в Європі – ЗАЕС – не спонукав російських окупантів припинити створювати загрози ядерній та радіаційні безпеці. Внаслідок їхніх обстрілів відключилась одна з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ «Феросплавна-1». Наразі в роботі залишається єдина зовнішня повітряна лінія ПЛ-750кВ  «Дніпровська», що з'єднує ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення власних потреб станції, - йдеться у повідомленні.

Енергетики заявляють, що у разі відмови цієї лінії найбільша АЕС в Європі отримає черговий повний блекаут, що є тяжким порушенням умов безпечної експлуатації станції й загрожує аварією.

- Запорізька атомна електростанція має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора - Енергоатома. Росія повинна вивести зі станції своїх військових та військову техніку.  Об'єкт також повинен покинути некомпетентний російський технічний персонал. Його мають замінити фахівці з України, відповідно до ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання, - наголосив в.о. голови правління Енергоатома Петро Котін.

Від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. У разі їх відмови це загрожує розвитком ядерної та радіаційної аварії.

Новини по темі: блекаут Запорожская АЕС