20 червня
Завантажити ще

Кабмін заборонив використовувати дно осушеного Каховського водосховища

Кабмін заборонив використовувати дно осушеного Каховського водосховища
Фото: t.me/golostoday

Кабінет міністрів заборонив передавання у власність та використання земель, які займало Каховське водосховище. Рішення ухвалено на засіданні 12 березня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Виняток передбачений для передавання у користування, зміни цільового призначення земельних ділянок з метою подальшого відновлення Каховського водосховища та будівництва гідротехнічних споруд.

Заборона діє на період воєнного стану та протягом п’яти років після його припинення чи скасування з метою запобігання нецільовому використанню земель, які займало Каховське водосховище, та створення умов для його відновлення. Держгеокадастру доручено внести до Державного земельного кадастру відомості про ці землі, а також землі, на яких розташовані об’єкти, необхідні для забезпечення функціонування водосховища.

  • РФ знищила дамбу Каховської ГЕС 6 червня 2023 року. Витік води відбувався наступні 13 днів. Вже 18 червня Каховське водосховище фактично перестало існувати. 
  • Низка населених пунктів на лівому березі Дніпра в Херсонській області залишилися без жителів через бойові дії, окупацію та затоплення унаслідок підриву Каховської ГЕС.