Завантажити ще

П'ять сіл окупованої лівобережної Херсонщини стали безлюдними

П'ять сіл окупованої лівобережної Херсонщини стали безлюдними
Фото: facebook.com/gasanenkot

Низка населених пунктів на лівому березі Дніпра в Херсонській області залишилися без жителів через бойові дії, окупацію та затоплення унаслідок підриву Каховської ГЕС. Про це повідомив проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» з посиланням на представників місцевої влади.

Мер окупованої Нової Каховки Володимир Коваленко розповів, що немає жителів у селі Корсунка. Зараз там велика кількість розбитої російської техніки.

- Корсунка пуста, після затоплення туди практично ніхто не повернувся, – сказав він.

В окупованій Олешківській міській громаді спустошені чотири села, повідомила начальниця Олешківської МВА Тетяна Гасаненко.

- Це села Підстепне, Кринки, Нечаєве. Не знаю, скільки людей насправді на сьогодні залишилося в Піщанівці. Немає з ким зв’язатися, людей немає, – заявила вона. 

Загалом до Олешківської міської громади належать 13 населених пунктів. Наразі там проходить лінія фронту. Населені пункти, які розташовані у безпосередній близькості до Дніпра, потерпають найбільше.

- На початок повномасштабного вторгнення Росії Олешківська територіальна громада налічувала майже 40 тисяч населення, на зараз, по дуже умовних підрахунках, там залишилось не більше 9 тисяч. В самих Олешках з 20 тисяч населення залишається близько 3 тисяч. По інших деяких населених пунктах жителів можна перерахувати на пальцях однієї або двох рук, – додала Гасаненко.

Лівобережна частина Херсонщини, за винятком невеликої території, яку відбили ЗСУ, перебуває нині в окупації. Правобережну частину Херсонської області включно з обласним центром ЗСУ звільнили в жовтні-листопаді 2022 року.

Російські війська повністю знищили степову ділянку Джарилгацького національного природного парку та ще низку об'єктів заповідного фонду України, заявили в Міністерстві захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.