На молоці, кефірі, мінералці чи опарі. Товсті, ситні та солодкі чи тонкі - аж прозорі, з нейтральним смаком. Кількість рецептів млинців неможливо порахувати. Більш того, кожна господиня має свій секрет приготування цієї страви. Тому кореспондент Коротко про вирішила відшукати ідеальний рецепт млинців.
У Масничний тиждень готуємо, куштуємо, купуємо і навіть пишемо про млинці - одну з улюблених страв в українському меню. Млинці готуємо вдома на сніданок, тішимося бабусиними оладками, а ще дегустуємо з різноманітними соусами як десерт у кав’ярнях і навіть на ходу їмо такий вуличний фастфуд. Тому і млинцевих рецептів є чимало. Млинці готують на мінералці, молоці, кефірі, опарі… А чи існує ідеальний рецепт млинців? Спробуємо його відшукати.
Почнемо з класики. Тонкі млинці! Зазвичай вони нейтрального смаку, пізніше в них можна буде загорнути будь-яку начинку: від солодкого кисломолочного сиру до м’ясного фаршу. А можна смакувати і без начинки. Наступний рецепт – перевірений і улюблений у авторки цієї статті. Такі млинці виходять м’якими, тонкими, смачними.
Отож, на 20 млинців треба:
Інгредієнти мають бути кімнатної температури. А вершкове масло необхідно ще й попередньо розтопити й охолодити. Усі складові змішуємо міксером. Тісто має бути рідким. Накриваємо його плівкою або кришкою і ставимо в холодильник на ніч. Наступного дня смажимо великі круглі млинці на добре розігрітій сковорідці.
Лайфгак: замість олії змащуйте попередньо розігріту сковорідку шматочком сала. Тоді страва не буде надто масною. І наливайте мало тіста, щоб млинці були тонкими.
Млинці на мінералці виходять не солодкі, зате тонкі, аж прозорі, та з дірочками. Фото: prostoway.com
Спробуймо дещо модернізувати попередній рецепт. Наприклад, молоко та звичайну воду замінимо на сильно газовану мінералку. Млинці виходять не солодкі, зате тонкі, аж прозорі і з дірочками. А якщо узагалі прибрати зі списку яйця, то отримаємо цілковито веганські млинці. До речі, вони будуть світлішими за звичайні.
І ще можна додати до списку інгредієнтів натертий твердий сир, 100-200 грамів, та дрібно нарізану зелень (петрушка, укріп, базилік). Сирні млинці не потребують якоїсь начинки, смачні та ситні.
Експериментуймо далі. Приготуємо млинці на кефірі. І не оладки, а саме великі круглі млинці. Замість молока чи мінералки та яєць візьмемо лише кефір або несолодкий питний йогурт. Трохи борошна (тісто має бути середньої густоти), дрібка солі та столова ложка цукру. Результат посередній: так, товстіші і пухкіші за попередній варіант, але смак надто кефірний.
Замінимо частину кефіру на таку ж кількість кип'ятка. І повернемо у рецепт яйця, які треба попередньо добре збити міксером до пишної піни. Тонким струмком влиймо у збиті яйця кип'яток, продовжуючи збивати. Маса одразу почне рости. Далі додаємо кефір та всі інші необхідні інгредієнти. І заварне тісто готове, можна смажити млинці. Виходять тонкими, еластичними, без кислого кефірного присмаку. Непогано, але й не ідеально.
Ласунам, які полюбляють солодкі десерти, до смаку будуть шоколадні млинці. Рецепт як у класичних, але частину борошна (кілька ложок) заміняють на какао та додають більше цукру. Загорніть у такий млинець банан, наповніть його збитими вершками, полийте розтопленим шоколадом. Смакота!
Шукаючи ідеальний рецепт млинців, згадаймо і про оладки. Невеликі, круглі, пишні! Оладки змагаються у популярності з класичними млинцями.
- Моя бабця випікала такі оладки кожної суботи, - розповідає Коротко про галицька господиня Ярина Федчишин. – Це страва мого дитинства. Зараз маю вже стійку асоціацію: субота, значить треба готувати оладки. Готую їх лише у двох варіантах: на кефірі та на дріжджах. Різниця величезна! На кефірі оладки виходять м’які, наче млинці. А на дріжджах - пухкі, наче пампушки.
На відміну від млинців, тісто на оладки має бути густим. До кефіру кімнатної температури додати пів чайної ложки соди (або розпушувача), вимішати. Додати 2 яйця, попередньо розтерті з 2-3 столовими ложками цукру, підсипати борошна. Господиня підкреслює, що пропорцій не дає, адже все залежить від сили борошна. Важливо: не можна довго вимішувати тісто, бо страва стане «резиновою».
Також оладки можна готувати і на дріжджах. Попередньо розводять опару, як на пиріжки. Та й оладки з такого тіста швидше нагадують пампушки.
В обох варіантах смажать тісто на добре розігрітій і змазаній олією сковорідці. До речі, на відміну від млинців, в оладках не відчувається кислий кефірний присмак. А дріжджові настільки ситні, що більше двох навряд чи подужаєте.
Лайфгак: якщо кефір замінити на молоко і смажити такі оладки на сухій добре розігрітій сковороді, то вийдуть класичні американські панкейки.
Як бачимо, шукати ідеальний рецепт серед різноманіття млинців та оладок - наче голку в сіні. Все ж народна мудрість каже: на колір та смак товариш не всяк. Тому готуйте, експериментуйте, та куштуйте млинці й оладки не тільки на Масницю.