Завантажити ще

Поляки почали затримувати на кордоні пасажирські автобуси - Мінінфраструктури

Поляки почали затримувати на кордоні пасажирські автобуси - Мінінфраструктури
Фото: twitter.com/OlKubrakov

На польсько-українському кордоні протестувальники та поліція Польщі блокують проїзд українських пасажирських автобусів в обидві сторони без будь-яких пояснень. Про це повідомляє міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков у соцмережі Х (колишній Twitter).

- Із заблокованого польського кордону надходять неприємні новини. Протестувальники та поліція зупиняють автобуси, які прямують до Польщі та з Польщі. Пасажирів тримають без будь-яких пояснень, - написав Кубраков.

Міністр наголосив, що такі дії є неприпустимими стосовно громадян України. Мовляв, під час війни в Україні пасажирами таких автобусів є жінки з малолітніми дітьми, соціально незахищені верстви населення, військовослужбовці, які повертаються або їдуть на навчання, та транзитні люди.

- Спроба зробити їх заручниками протесту виглядає недоречною для цивілізованого світу, - прокоментував міністр.

  • 6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне". Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС. 23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".
  • 6 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест. Проте вже 9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня. Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.