21 грудня
Завантажити ще

Факт. Імплантація зубів. Яка, все ж таки, ціна?

Факт. Імплантація зубів. Яка, все ж таки, ціна?
Фото: Gerd Altmann з сайту Pixabay

Одним із найпопулярніших та найефективніших методів реставрації зубного ряду є дентальна імплантація. Тому кожного, хто розглядає  для себе цей метод лікування, питання ціни імпланти зубів, хвилює так само, як і питання вибору конструкцій чи якості матеріалу.

Так як ринок дентальної імплантології переповнений різноманітними виробами, які відображають технічний та науковий розвиток, для того, щоб отримати здорову та красиву посмішку за доступну ціну, важливо розібратися, на що впливає вартість імплантів та від чого вона залежить.

Чи впливає вартість дентальних імплантатів на якість процедури?

Відповідь на це питання буде індивідуальною в кожному окремому випадку. Адже як показує практика, дорожчі конструкції приживаються з вірогідністю 100 %. Тоді як відсоток прийняття імплантів із категорії бюджетніших досягає 93-95 %.

Якщо Ви маєте неабсолютні протипоказання до імплантації або певні проблеми у ротовій порожнині, що ускладнюють проведення імплантації, варто звернути увагу на дорожчу продукцію. Виробники, які інвестують у технологічний розвиток, зменшують список протипоказань та створюють конструкції, що підійдуть для лікування навіть у найскладніших клінічних випадках.

Варто звернути увагу і на те, що деякі виробники дентальних імплантів поєднують доступну вартість конструкцій з відмінною якістю. Розглянемо детальніше, що впливає на формування цінових категорій.

Від чого залежить вартість зубних імплантатів?

На формування ціни імпланту впливає вартість його компонентів, таких як:

  • Тимчасова коронка;
  • Постійних протез;
  • Абатмент.

Абатмент – це основний компонент дентальної конструкції, що є своєрідним перехідником між коронкою та штифтом. Для його виготовлення можуть бути використані титан, цирконій або обидва матеріали відразу. Вартість цирконію є вищою, адже він поєднує у собі високі показники естетики та міцності.

Тимчасова коронка  - це штучна конструкція, що виготовляється із пластмаси. Вона потрібна для захисту м’яких тканин ротової порожнини перед установкою постійного протезу. Її вартість нижча за ціну інших компонентів, а інколи вже входить у вартість процедури та не обраховується окремо.

Для виробництва постійного протезу використовуються різноманітні метали та сплави (наприклад, одним з найпопулярніших є діоксин цирконій). Зубні імпланти, ціна яких складається з вартості компонентів, особливо міцні, якщо постійна коронка виготовлена з цирконію, тому на цьому компонентові економити не варто.

Не потрібно забувати про те, що вартість самих конструкцій не дорівнює вартості процедури. Пацієнтам потрібно доплатити також за:

  • Підготовку порожнини рота до встановлення імпланту;
  • Хірургічне втручання та застосовану методику;
  • Додаткові маніпуляції.

У кожного виробника – декілька варіантів імплантатів

Виробники дентальних конструкцій постійно удосконалюють свою продукцію та пропонують різні серії імплантів. Ще декілька десятиліть тому питання естетики не стояло так гостро, як у сучасному світі. Тому конструкції хоч  і сприяли відновленню жувальної функції, але не виглядали привабливо. З часом форму імплантів почали змінювати, адаптуючи під зубний ряд.

Так, з часом виробники почали додавати до конструкцій наростаюче різьблення, формувати виражене звуження від низу до верхівки імплантату, створили конічне з’єднання і багато іншого. Наявність тих чи інших технологій впливає на вартість виробу. Проте питання «імплант зуба, яка ціна» у теперішній час не є критичним, як колись, адже завдяки різноманіттю виробів кожен може підібрати для себе найбільш підходящу конструкцію по доступній вартості.