22 червня
Завантажити ще

Оливкова олія стала товаром, який найчастіше крадуть у супермаркетах Іспанії

Оливкова олія стала товаром, який найчастіше крадуть у супермаркетах Іспанії
Фото: Изображение Jill Wellington с сайта Pixabay

Оливкова олія стала товаром, який найчастіше крадуть у супермаркетах у майже половині регіонів Іспанії. Про це повідомила газета The Financial Times.

Оливкову олію найчастіше крадуть у супермаркетах у восьми з 17 регіонів Іспанії, включаючи три найбільш густонаселених: Мадрид, Каталонію та Андалусію. На національному рівні найчастіше у магазинах Іспанії крадуть  алкогольні напої.

Директор з маркетингу охоронної компанії STC Алехандро Алегре розповів, що крадіжки оливкової олії організовані бандами, які прагнуть отримати прибуток від її дефіциту.

- Оливкова олія — єдина, яку можна вважати основним продуктом харчування (яку найчастіше крадуть у магазинах, - авт.) Інші — іберійська шинка, солоні сири, леза для гоління і алкоголь, - розповів він.

«Рідке золото» крадуть на тлі історичного максимуму цін на оливкову олію та її та дефіцит. Олію перепродають на чорному ринку. Виробники оливок та компанії, які переробляють оливки в олію, також зазнають пограбувань.

Крадіжки оливкової олії почастішали в Іспанії восени 2023 року. Супермаркети почали зʼєднувати великі пʼятилітрові пляшки ланцюгами та замикати їх на полицях. Також на пляшки з оливковою олією клеять захисні магнітні наліпки, які можуть зняти лише продавці. Аналогічні крадіжки оливкової олії відбуваються і в Греції.

Навесні 2023 року світові ціни на оливкову олію виросли до 26-річного максимуму на тлі тривалої посухи в Іспанії, яка є найбільшим виробником та експортером цієї продукції.

Чотири роки тому покупці платили за олію до €5 за літр, а тепер мусять віддавати за неї щонайменше €14. Це прирівнює олію до таких товарів, як алкоголь, косметика чи побутова техніка, на які ставлять спеціальні захисні позначки.

Очікується, що світове виробництво оливок впаде до 2,4 мільйона тонн. Це менше за торішній урожай та світовий попит у близько 3 мільйони тонн.

  • Що з цінами в лютому-березні: чому подешевшали яйця і які продукти не варто купувати про запас.
  • Лосось, авокадо та банани в топ 15 продуктів. Що і чому українці купують найчастіше.