29 травня
Завантажити ще

На кордоні з Польщею в чергах стоять 2 300 вантажівок - ДПС

На кордоні з Польщею в чергах стоять 2 300 вантажівок - ДПС
Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration/?locale=uk_UA

На кордоні з Польщею на ранок суботи, 9 березня, в чергах перебуває 2 300 вантажівок на всіх напрямках, де польські фермери блокують проїзд. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

- Найбільше на пунктах пропуску Ягодин, Шегині. Там польські фермери взагалі не пропускають вантажівки, які слідують в бік Польщі. За минулу добу в бік України на ПП Ягодин кордон перетнуло близько 70 вантажних транспортних засобів, а в ПП Шегині - близько 20, - сказав Демченко.

Також Демченко зазначив, що вночі від польської сторони отримали інформацію, що польські фермери начебто вирішили припинити тимчасово блокування руху у напрямку ПП Краківець. Це може тривати до 13 березня. Проте наразі невідомо, чи це справді так.

Щодо легкових авто та автобусів, то тут, за словами спікера ДПС, ускладнень немає в обох напрямках. В українські пункти пропуску прибувають і гуманітарні вантажі, і інші важливі вантажі для України.

  • З 6 листопада польські перевізники з метою скасування траспортного безвізу між Україною та ЄС блокують рух вантажівок на трьох пунктах пропуску - «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне» та «Ягодин-Дорогуськ». 23 листопада до страйку додали пункт пропуску «Шегині-Медика».

  • 9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня. Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.