Завантажити ще

У Львові лікарі дістали зі шлунка 7-річної дитини два магніти

У Львові лікарі дістали зі шлунка 7-річної дитини два магніти
Фото: facebook.com/zusdmc

Лікарі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру дістали зі шлунка 7-річної дівчинки з міста Миколаїв, що на Львівщині, два магніти. Про це повідомили на сторінці медустанови у Facebook.

- Дівчинка сама розповіла мамі, що проковтнула магніти. Батьки звернулись у місцеву лікарню, де дитині зробили рентгенографію і далі скерували до Львова у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Ми провели додаткові обстеження, щоб визначити точне розташування стороннього тіла, та дізнатись, чи не виникли ускладнення, — розповіла гастроенетрологиня Віта Волощук.

Лікар-ендоскопіст Олег Кочеркевич переконаний, що дитині певним чином пощастило: магніти були склеєні між собою й одним шматком впали у шлунок.

- Магніти були великого діаметра. Під їхньою вагою шлунок опустився до рівня тазових кісток. Тому спочатку візуально вони локалізувались у кишківнику. Проте ми провели пацієнтці додаткове рентген-дослідження лежачи, і зрозуміли, що сторонні тіла ще у шлунку, тож можна видалити їх ендоскопічно, - сказав лікар.

Як розповіли медики Центру, випадки видалення стороннього тіла із шлунково-кишкового тракту (ШКТ) трапляються часто. За словами гастроентерологині Віти Волощук, у її практиці це уже третій випадок заковтування сторонніх тіл у ШКТ від початку року. І другий - коли у шлунку дитини виявляли саме магніти. Маленькі діти пізнають світ на дотик і смак. Тому сторонні тіла у ШКТ найчастіше виявляють у дітей віком від одного до трьох років. Старші діти та підлітки можуть проковтувати предмети навмисно, щоб привернути до себе увагу.

  • У Києві лікарі "Охматдиту" врятували дитину, яка проковтнула 20 магнітів. Батьки звернулися до лікарні через біль у животі у дитини.

Фото: facebook.com/zusdmc

Фото: facebook.com/zusdmc