Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" показали рідкісні кадри антарктичних пінгвінів та їхніх малюків. Відео опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
- Вперше викладаємо запис із антарктичними пінгвінами та їхніми дітьми. Подивіться, які вони цікаві. Антарктичних пінгвінів також називають чинстрапи (від англ. chin strap) або борочі через тонку чорну смужку, що перетинає біле підборіддя. Вони вважаються наймасовішим видом в Антарктиці (близько 7,5 млн. пар). Шлюбний сезон у цих птахів зазвичай починається у жовтні-листопаді. Відкладають 2 яйця, рідко – 1 або 3. Трохи більше ніж через місяць, з них з'являються пінгвінята. Спочатку вони вкриті світло-сірим пухом, що згодом темніє на голові, крилах і спині, - розповіли полярники.
На острові Галіндез, де живуть полярники, антарктичні пінгвіни здебільшого гостить, а ось на Буті, який на 20 км на північ, гніздиться їх невелика колонія. І що примітно - саме тут одночасно гніздяться всі 3 види пінгвінів роду Pygoscelis, що зустрічаються в цьому районі: субантарктичні, антарктичні та Аделі.