Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Факт. Пролежні: основні симптоми та правильний догляд

Факт. Пролежні: основні симптоми та правильний догляд

Пролежень — це болюча травма шкіри, яка виникає на ділянках, що зазнають тиску під час лежання в ліжку, сидіння у кріслі колісному або тривалого носіння гіпсової пов'язки. Коли кровопостачання шкірних покривів припиняється більш ніж на 2-3 години, починається процес відмирання тканин. Про це сигналізує поява червоної болючої ділянки, яка з часом стає фіолетовою. За відсутності лікування шкіра розривається і відбувається інфекційне зараження.

Для боротьби з пролежнями використовується зовнішній засіб Судокрем https://anc.ua/ru/product/sudokrem, що має антисептичну, протизапальну, антибактеріальну, протигрибкову та загоювальну дію.

Основні стадії та симптоми

Пролежні поділяються на 4 стадії:

  1. Уражена ділянка виглядає червоною і стає теплою на дотик. За темнішого кольору шкіри вона нерідко набуває синього або фіолетового відтінку. Хворий також може скаржитися на печіння, біль або свербіж.
  2. На пошкодженій ділянці з'являються відкриті виразки, рани або пухирі, які супроводжуються сильним болем, а шкіра навколо травми може змінити колір.
  3. Рана набуває кратероподібного вигляду від пошкодження під поверхнею шкіри.
  4. Область сильно пошкоджена, перетворюється на велику рану. Ураження зачіпає м'язи, сухожилля, кістки й суглоби, що підвищує ризик інфікування організму.

Стан, коли спостерігається повношарове ураження тканин, дно виразки вкрите лущенням, або в ложі рани виявляється струп, не підлягає стадіюванню. Уражена область може бути коричневого, сірого, зеленого або жовтого кольору. Пролежні найчастіше виникають у ділянці сідниць (на куприку або стегнах), п'ят ніг, лопаток, задньої частини голови, задньої та бічної частини колін. Залежно від тяжкості ураження, фізичного стану людини та наявності інших захворювань (наприклад, діабету), загоєння може зайняти дні, місяці або навіть роки. Прискорити процес допоможуть лікарські препарати та спеціальні засоби догляду, придбати які можна на сайті https://anc.ua/ru.

Як запобігти пролежням

Щоб запобігти появі шкірних ушкоджень або переходу стану з легкої у важку стадію, необхідно:

  1. Щодня оглядати шкіру на почервоніння, приділяючи особливу увагу кістковим ділянкам.
  2. Повертати тіло, змінюючи його положення кожні 2 години (лежачі хворі) і 15 хвилин (люди в кріслах колісних).
  3. Використовувати спеціальні матраци та сідушки для зниження тиску.
  4. Забезпечити правильний догляд за шкірою, зберігаючи її чистою і сухою.
  5. Контролювати раціон, в якому має бути достатньо калорій, вітамінів, мінералів, рідини й білка.

Важливо регулярно консультуватися з лікарем щодо можливих методів лікування і профілактики.

Новини по темі: Здоров'я Поради Лікування