21 грудня
Завантажити ще

Факт. 11 кроків, щоб зробити сайт безкоштовно та швидко: докладний гайд

Факт. 11 кроків, щоб зробити сайт безкоштовно та швидко: докладний гайд

Створення сайту вимагає часу та зусиль, а часто і професійних навичок у розробці. Однак є кілька способів, які допоможуть зробити сайт безкоштовно і швидко без будь-яких спеціальних знань та навичок. Про те, з яких кроків полягає створення веб-сайту безкоштовно, розповідаємо у цій статті.

Що таке конструктор сайтів

Якщо у вас немає навичок програмування, верстки та дизайну сайтів, то найпростіше рішення – це використовувати конструктор сайтів.

Існує багато онлайн-платформ, які пропонують безкоштовне створення сайту: вибрати безкоштовний шаблон для створення сайту, налаштувати його шляхом простих маніпуляцій у графічному інтерфейсі. Наприклад, відомі платформи – це Wix, Weebly та WordPress.

Після реєстрації на платформі конструктора сайтів ви отримаєте доступ до інтуїтивно зрозумілого та зручного інтерфейсу, за допомогою якого ви зможете створити простий сайт за 15-20 хвилин.

Зазвичай конструктори пропонують багато варіантів заготовлених шаблонів. З них можна вибрати той, який підходитиме під сферу вашого бізнесу або проекту. У цьому шаблоні вже передбачені стандартні блоки для веб-ресурсу вашої ніші. Наприклад, є шаблони для блогів, ресурсів новин, портфоліо та інші.

У шаблоні можна змінити практично все, виходячи з того, як ви бачите свій сайт:

  • перемістити блоки та елементи,
  • змінити кольори,
  • змінити кнопки,
  • видалити або додати блоки та елементи,
  • завантажити медіафайли: фото та відео,
  • додати текст.

Якщо ви готові витратити більше часу на створення сайту, його можна зробити більш складним. Тоді, крім редагування шаблону, ви можете підключити віджети та плагіни, щоб додати більше функцій на сайт. Наприклад, можна підключити іконки соціальних мереж, календарі, карти, мультимовність, функціонал для SEO-оптимізації. У такий спосіб можна створити, наприклад, інтернет-магазин.

Конструктори сайтів також зручні тим, що пропоновані шаблони адаптовані під мобільні пристрої. Тобто, вам не потрібно робити додаткові налаштування вручну або окремий сайт, як це відбувається, якщо сайт самописний.

Звичайно, конструктор сайтів має й недоліки, наприклад:

  • кількість тематичних шаблонів обмежена,
  • можливість гнучких змін має свою межу,
  • складності з унікальністю: ваш сайт може бути схожий на багато інших в мережі,
  • деякі доопрацювання вимагають додаткової оплати.

Крім того, безкоштовний сайт, створений за допомогою конструктора, може бути складно або навіть неможливо перенести на інший движок або хостинг, якщо ви вирішите розвивати ваш веб-ресурс у майбутньому.

Детальний посібник створення безкоштовного сайту

Пропонуємо вам кроки щодо створення сайту без витрат за допомогою конструктора сайтів:

Крок 1: Визначте, яку платформу для створення сайту хочете використати.

Для вибору конструктора сайтів, порівняйте їх між собою за такими параметрами:

  • ліміти пакетів,
  • можливість вибрати домен для сайту,
  • підтримка SSL-сертифікатів,
  • можливість створити електронну пошту,
  • адаптивність до мобільних пристроїв,
  • можливості для оптимізація SEO,
  • список платних послуг,
  • наявність безкоштовних бонусів,
  • відгуки про конструктора та провайдера в мережі.

Крок 2: Зареєструйтесь на платформі.

Тут все просто: дотримуйтесь інструкцій на сайті компанії, яка надає конструктор сайтів.

Крок 3: Виберіть безкоштовний шаблон для вашого сайту.

Спочатку визначтеся, який вид сайту ви хочете і який функціонал там має бути. Перегляньте варіанти, які пропонуються для вашого типу бізнесу або проекту. При цьому не відкидайте шаблони інших ніш: там можуть бути більш гнучкі і відповідні рішення під ваш запит.

Крок 4: Відредагуйте шаблон.

Щоб створити основу сайту, змініть шаблон так, як потрібно під ваші запити: перетягуйте, змінюйте місцями, видаляйте або додавайте блоки. Доповніть всі необхідні плагіни та розширення.

Крок 5: Додати свої тексти на сайт.

Подумайте над вашими заголовками та текстами, які бажаєте використовувати на сайті. Напишіть їх та додайте до шаблону.

Крок 6: Додайте зображення та відео матеріали.

Урізноманітнюйте текст яскравими візуальними матеріалами: фото та відео. Краще використовувати ваші медіаматеріали, а не стокові, щоб зробити ваш сайт більш унікальним.

Крок 7: Налаштуйте SEO оптимізацію.

Багато конструкторів сайтів пропонують вбудований функціонал для роботи над SEO оптимізацією. Якщо такого немає, то пошукайте плагін чи розширення, що вам допоможе.

Крок 8: Згенеруйте безкоштовний SSL-сертифікат та встановіть його на сайті.

Щоб на сайті не було повідомлення браузера, що веб-ресурс потенційно небезпечний і краще залишити його, необхідно встановити сертифікат безпеки SSL. Його можна купити у різних провайдерів і центрів сертифікації, але є і безкоштовні варіанти, наприклад, Let's Encrupt.

Крок 9 Перевірте адаптивність сайту на мобільних пристроях.

Перевірте, як веб-сайт виглядає на різних пристроях та екранах. Для цього можна використовувати пристрої, які є у вас. А також різні онлайн-інструменти, які дозволяють перевірити вигляд сайту з різних екранів та операційних систем.

Крок 10: Виберіть домен, на якому буде розміщено сайт.

Практично завжди конструктори пропонують безкоштовно використовувати піддомен на основі домену їхньої компанії. Але це виглядає досить професійно. Тому все ж рекомендуємо пошукати дешеві домени, якщо конструктор дозволяє їх використовувати.

Крок 11: Опублікуйте ваш сайт, використовуючи безкоштовний піддомен чи домен.

Це фінальний етап, щоб сайт став доступним всім користувачам у мережі.

Тепер ви знаєте, що швидке створення веб-сайту безкоштовно це можливо. Насправді основна складність у роботі з конструкторами сайтів – знайти багатофункціональне та гнучке рішення у надійного провайдера. Часто конструктори пропонують найпопулярніші хостингові провайдери. Якщо провайдер пропонує тестовий період, використовуйте його, щоб зрозуміти який конструктор вам підійде. Постарайтеся попрацювати з різними конструкторами на тестовій основі, порівняйте та виберіть зручний, простий у використанні та гнучкий у налаштуванні.

Новини по темі: Технології Интернет сайт