Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Військові та волонтери відмовились від нагород УПЦ КП після того, як Філарет відібрав медаль у гея

Військові та волонтери відмовились від нагород УПЦ КП після того, як Філарет відібрав медаль у гея
Фото: facebook.com/illiakrotenko

П'ятеро військових та волонтерів відмовились від нагород очільника УПЦ Київського патріархату Філарета на знак підтримки військового та відкритого гея Віктора Пилипенка.  Про це пише видання Zmina.

Від медалі відмовилися військові Ілля Коротенко й Іван Гаврилко, а також волонтери Павло Шатохін, Наталія Соловйова та Олена Коломійчук. Усі вони наголосили на неприпустимості дискримінації ЛГБТ-представників.

- В мене є від вас отака відзнака (за підписом Філарета Денисенко). Мені складно оцінити ступінь образи, яку ви намагалися донести військовослужбовцю Віктору Пилипенку, називаючи його гріховником і посилаючись на якісь "темні сили", бо я до кінця не в курсі правил вашого уявного чаклунського світу. Але якщо я вірно зрозумів, то цими словами ви намагалися сказати, що якості пана Віктора як людини є гіршими за ваші. … Не дивуйтеся, що отримаєте у відповідь зневагу або ті ж самі образи. Якщо б я грав в таку саму гру, то в ній "гріховник" означало б "примітивний тупий недолугий невіглас". Отже для мене ви – гріховники, - написав волонтер Павло Шатохін. 

Військові та волонтери закликали інших власників нагород від УПЦ КП відмовитись від своїх медалей.

  • 26 лютого пресслужба УПЦ КП заявила про анулювання нагороди Віктору Пилипенку, який є відкритим геєм та активістом. В УПЦ КП кажуть, що Філарет «не знав про гріховні схильності» військового. Сам патріарх вважає негетеросексуальну орієнтацію «содомітським гріхом», а рух за узаконення одностатевих шлюбів назвав «пропагандою».
  • У листопаді 2023 року Суд Львова ухвалив історичне рішення і визнав винним у побитті трансгендерної військової Хелен 22-річного мешканця Рівного. Його оштрафували на 17 тисяч гривень. Це максимальний розмір штрафу в рамках санкції статті 161 "Порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігіозної приналежності".