20 травня
Завантажити ще

На Закарпатті у "Долині нарцисів" розквітли першоцвіти

На Закарпатті у
Фото: facebook.com/profile.php?id=100064861563463

На території знаменитого заповідника “Долина нарцисів” вже квітнуть червонокнижні білоцвіт весняний та шафран Гейфеля. Світлинами поділилися на офіційній сторінці у Facebook Карпатського біосферного заповідника. Щоранку квітів, що розпустилися, стає більше.

- Синоптики прогнозують цього тижня теплу сонячну погоду, тож не гайте часу, кладіть у рюкзачок перекус  і термос з чаєм та гайда милуватися першими весняними квітами у "Долину нарцисів”, - йдеться у дописі.

Біологи зазначають, що  провісники весни вже з’являються також в інших відділеннях Карпатського біосферного заповідника. У цей період працівники державної охорони посилюють рейди та патрулювання території, метою яких є запобігання збору (насправді знищення) рослин.

"Долина нарцисів" - заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші, за 4 км на схід від міста Хуст Закарпатської області. З 1992 року - у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Площа масиву - 256,5 га. Заповідник розташований на висоті 180–200 м над рівнем моря. Це унікальний ботанічний об'єкт, в якому охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого. Цей середньоєвропейський високогірний вид поширений в Альпах, на Балканах і в Карпатах на висотах 1100–2060 м. Популяція в цій рівнинній локації збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер. У 1980 році нарцис вузьколистий занесено до Червоної книги України.

Фото
Фото
26 Лютого15:21