Завантажити ще

У космосі виявили "найголоднішу" чорну діру

У космосі виявили
Фото: sciencealert.com

У серці квазара J0529-4351 вчені виявили чорну діру, яку вони називають "найголоднішою" з відомих. Про це пише Science Alert.

Виявлена ​​чорна діра поглинає настільки багато матеріалу, що його щоденну кількість можна порівняти з масою Сонця. Нині її вага становить уже 17 мільярдів сонячних мас.

Згідно з інформацією групи астрономів з Австралійського національного університету під керівництвом Крістіана Вольфа, це "найголодніша" чорна діра, виявлена ​​на даний момент. Вона росте настільки швидко, що фактично досягла межі з акумуляції матеріалу.

Квазар J0529-4351 сформувався близько 1,5 мільярда років після Великого вибуху, і світло від нього дійшло до нас через 12 мільярдів років. Його маса, оцінена у 17-19 мільярдів сонячних мас, викликає труднощі у поясненні. Однак швидкість поглинання матерії чорною дірою може допомогти зрозуміти, як вона досягла таких розмірів.

Астрономи встановили, що чорна діра поглинає матерію зі швидкістю близько 370 сонячних мас на рік. Це дуже близько до межі Еддінгтона, максимальної швидкості, з якою чорна діра може поглинати матерію. Це робить J0529-4351 найяскравішою і найбільш "хижою" чорною дірою, виявленою на даний момент.

Новини по темі: Космос вчені відкриття