Завантажити ще

РФ заявила про отруєння колаборанта Леоніда Пасічника

РФ заявила про отруєння колаборанта Леоніда Пасічника

Ватажка так званої «ЛНР» Леоніда Пасічника отруїли у грудні 2023 року. Про це заявив начальник радіаційного, хімічного та біологічного захисту військ РФ Ігор Кирилов.

РФ традиційно звинуватила у цьому  Україну. За словами Кирилова, про отруєння ватажка «ЛНР» Пасічника раніше не повідомлялось. Він наголосив, що у колаборанта виявили важке отруєння фенольними сполуками.

Кирилов також розказав подробиці отруєння колаборанта Володимира Сальдо в серпні 2022 року. За його словами, влітку 2022 року Сальдо зникав з медійного поля. Спочатку російські медіа написали, що Сальдо госпіталізували в Крим, потім він помер. Однак новину про смерть швидко видалили. На публіці Сальдо зʼявився в середині вересня.

За даними Міноборони РФ, для отруєння Сальдо використали хімічну речовину рицин, яку згодом виявили у біомедичних пробах колаборанта. До його отруєння нібито причетна людина з близького оточення, яку завербувала українська Служба безпеки. В російському Міноборони наголосили, що інших «високопоставлених посадових осіб» теж намагались отруїти. Про кого саме йдеться - невідомо.

Леонід Пасічник -  колишній полковник СБУ. Ватажок терористичного угруповання "ЛНР" з листопада 2017 року, другий після Ігоря Плотницького.

Володимир Сальдо  був народним депутатом України VII скликання, депутат Херсонского городского совета у 2015-2022 роках. З серпня 2022 року знаходиться під міжнародними санкціями Евросоюзу, США, Великобританії та інших других країн.

  • 19 грудня керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирил Буданов заявив, що  його дружина Маріана продовжує лікування після отруєння важкими металами. 
  • 29 листопада Міхеїл Саакашвілі заявив про схожість між отруєнням Маріанни Буданової, своїм отруєнням у вʼязниці та отруєнням голови Укрспецекспорту Сергія Бондарчука у 2008 році.