Завантажити ще

Українські полярники розповіли, як і для чого досліджують китів в Антарктиді

Українські полярники розповіли, як і для чого досліджують китів в Антарктиді
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

19 лютого у світі відзначають Всесвітній день китів. Тож з цієї нагоди українські полярники з антарктичної станції ім. Академіка Вернадського розповіли про китів, які живуть в Антарктиці. За ними спостерігають наші науковці та вивчають цих тварин. Виявляється, вони дуже особливі та унікальні. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Кити живуть в усіх океанах і є найбільшими тваринами на Землі. В Антарктиці українські полярники не просто спостерігають за цими велетнями, а й активно їх вивчають. Комплексна програма досліджень китоподібних була започаткована вченими НАНЦ 2018 року.

- Кожен кит має унікальні особливості, за якими його можна відрізнити. Наприклад, у горбанів це хвостовий плавець. Малюнок на ньому, як відбиток пальців у людини - неповторний. Вчені роблять ідентифікаційні фото, упорядковують їх у каталоги та порівнюють каталоги з різних регіонів, зокрема за допомогою глобальної бази даних Happywhale. Наразі наші науковці ідентифікували понад 1000 китів. Такі дані допомагають вченим різних країн досліджувати міграції цих ссавців та контакти між ними, - йдеться у повідомленні.

Науковці розповідають також, як відбирають на дослідження зразки шкіри та жиру китів. Для цього біологи використовують арбалет зі спеціальними стрілами та наконечниками, які не проникають глибоко під шкіру тварин.

- Це один з найпоширеніших у світі методів відбору таких зразків, що не шкодить тваринам. Водночас ця "біопсія" може багато розповісти про китів та їхні популяції. Українські вчені вже відібрали сотні зразків, які тепер досліджують в лабораторіях, - кажуть полярники.

Також китів вивчають за допомогою дронів. Такий метод дозволяє досить точно визначати розмір тварини, зробити висновки про її вік та вгодованість. Це дає змогу не тільки краще розуміти стан популяцій китів, але й оцінити якість кормової бази певного року, адже в Антарктику деякі види припливають саме для харчування.

  • Українські полярники показали, як біля станції "Академік Вернадський" виглядає літня ніч. 15 годин вечірнього та нічного часу вони помістили у коротке відео, на якому можна також побачити унікальну кліматичну особливість. 
  • Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" показали рідкісні кадри антарктичних пінгвінів та їхніх малюків.

Фото
Фото
19 Лютого13:19