23 червня
Завантажити ще

Львівські медики прооперували чоловіка із рідкісними пухлинами підшлункової залози

Львівські медики прооперували чоловіка із рідкісними пухлинами підшлункової залози
Фото: facebook.com/1tmolviv

У лікарні Святого Пантелеймона прооперували 48-річного чоловіка, який впродовж кількох років страждав на епілепсію та судоми. Виявилося, напади провокували вкрай рідкісні пухлини підшлункової залози, які зустрічаються лише у чотирьох людей на 1 млн населення. Такі новоутворення переважно доброякісні, але шкоди завдають чималої, повідомляють у Першому медичному об'єднанні Львова.

48-річний Сергій зі Львівщини шість років тому вперше втратив свідомість, з'явилися напади судом. Лікарі діагностували епілепсію. Сергій роками пив ліки, але йому ставало лише гірше. Останні пів року взагалі стали найважчими.

– Я вже не міг працювати. Мене часто турбували напади судом, я непритомнів, почав падати зір. Але найгірше було те, що одного разу я пішов до магазину і забув дорогу додому. А у магазині не зрозумів, де я, – розповідає чоловік.

Після чергових судом швидка привезла Сергія до лікарні Святого Пантелеймона. У пацієнта був критично низький рівень цукру в крові, тому лікарі провели КТ-дослідження підшлункової залози і виявили підозрілі утворення – інсуліноми. Вони зумовлюють активне продукування інсуліну, що викликає різке зниження рівня цукру у крові. Як наслідок – втрата свідомості та судоми. Допомогти пацієнтові могла лише операція з видалення пухлин.

Команда медиків спочатку провела малоінвазивне видалення сантиметрової пухлини хвоста підшлункової. Складність цієї операції полягає в тому, що у місці втручання проходять селезінкові судини та артерії, пошкодження яких може призвести до серйозних ускладнень. Цей етап пройшов успішно. За місяць хірурги виконали другу операцію з видалення пухлини – вже у головці підшлункової залози. Тут також обійшлося без ускладнень.

Вже на п'ятий день після другої операції Сергій поїхав додому. Напади судом його більше не турбують.

  • Хірурги Центру дитячої медицини (лікарня «Охматдит») успішно прооперували 8-річного хлопчину з Брюховичів Львівської області, який півтора року жив з хвойною гілочкою у бронхах. Причину постійних захворювань дитини вдалося встановити не одразу. 
  • 38-річний Володимир Кайда з Шахтарська, що на Донеччині, втратив на війні праву ногу та отримав важкі множинні травми нижньої лівої частини тіла. Понад рік чоловік був прикутий до лікарняного ліжка. Встати він зміг завдяки рятівній операції, яку у Львові виконали спеціалісти Центру "Незламні" спільно із американськими колегами місії FACE to FACE.