Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 квiтня
Завантажити ще

Завдяки унікальній операції у львівській лікарні захисник з Донбасу вперше за 14 місяців встав на ноги

Завдяки унікальній операції у львівській лікарні захисник з Донбасу вперше за 14 місяців встав на ноги
Фото: t.me/c/1752061532/2241

38-річний Володимир Кайда з Шахтарська, що на Донеччині, втратив на війні праву ногу та отримав важкі множинні травми нижньої лівої частини тіла. Понад рік чоловік був прикутий до лікарняного ліжка. Встати він зміг завдяки рятівній операції, яку у Львові виконали спеціалісти Центру "Незламні" спільно із американськими колегами місії FACE to FACE.  Про це розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова.

Шахтарськ окупований ще від 2014 року. Тоді ж Володимир переїхав до Миколаєва, а згодом подався у морські піхотинці та підписав річний контракт. Тож, що таке війна, чоловік знав ще до повномасштабного вторгнення. У 2022-му Володимира мобілізували. У складі 79 окремої десантно-штурмової бригади він знову наблизився до рідного дому. І там на Донецькому напрямку отримав важке поранення. 

Восени 2022 року під час штурму ворожих позицій поблизу Мар'їнки українських захисників окупанти намагаються видавати щільним мінометним вогнем. Один зі снарядів розірвався поруч із побратимом Володимира. Той кинувся допомогти товаришу і одразу - ще один приліт в це ж місце. Побратим загинув, а Володимирові уламки міни потрощили таз та обидві нижні кінцівки. 

 - Праву ногу важко пораненому бійцеві ампутують ще в Дніпрі - врятувати її було неможливо. Далі в низці медзакладів Володимирові рятували ліву нову, яка теж сильно постраждала. Спеціалісти зіставляли фрагменти кісток та закривали тканинні дефекти. Крім цього, воїн мав повністю розтрощений кульшовий суглоб. Тканини тазу були інфіковані й рана довго не гоїлася. І без того важкий стан ускладнили два інсульти. За пів року лікування Володимира зрештою скеровують у Львів - у Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ, - йдеться у повідомленні Першого ТМО.

Коли медики вперше побачили пацієнта, він не рухався і не розмовляв.

- Перед нами постав виклик: підняти з ліжка пацієнта, який рік не підводився і має велику купу ускладнень. Порушення мови, переломи кульшової западини, контрактури суглобів та незрощені переломи лівої ноги , - згадує стан пацієнта при надходженні лікар ортопед-травматолог Олег Іванів.

З Володимиром одразу почали працювати фізичні терапевти та спеціалісти мови і мовлення. Він заговорив. І тут вперше за багато місяців у чотирьох стінах захисник виїхав на вулицю у колісному кріслі.  

Проте аби Володимир зміг підвестися з крісла - стати на ліву ногу і згодом отримати протез правої кінцівки, спеціалісти мусили дати раду з його кульшовим суглобом. За звичайного перелому ендопротезування суглоба є рутинною операцією для ортопедів. Утім, у цього пацієнта - складний випадок. Через тривалу інфекцію і рубцювання тканин проводити це хірургічне втручання у звичний спосіб - небезпечно. Інфекція могла повернутися. Тож ортопеди-травматологи Центру вирішили оперувати нестандартно - з  іншої точки доступу до суглоба, де немає рубців. Задля виконання цього складного втручання наші лікарі об’єднали свої сили з американськими колегами місії FACE to FACE. Разом вони успішно провели ендопротезування кульшового суглоба. 

За два тижні після втручання Володимир вперше за 14 місяців став на ногу і неймовірно тішився цій можливості. Після загоєння на захисника чекає ще тривала реабілітація. Адже перед протезування правої кінцівки йому потрібно розпрацювати скам’янілі за понад рік у ліжку суглоби та атрофовані м’язи. Головне, що Володимир буде ходити. 

У Національному реабілітаційному центрі “Незламні” Першого медоб’єднання Львова на початку року відкрили майстерню протезування, що розрахована одразу на 10 робочих місць. Це дозволить встановлювати сотню протезів на місяць. До команди протезистів уже приєдналися пацієнти, які втратили свої кінцівки на війні. Зокрема, військові.