Завантажити ще

З окупованої території повернули дитину, яка два роки жила без батьків

З окупованої території повернули дитину, яка два роки жила без батьків
Фото: t.me/Микола_Кулеба

Україні вдалося повернути з тимчасово окупованої території ще одну дитину. Дівчинка майже два роки, з початку повномасштабного вторгнення РФ, жила далеко від батьків. Про це повідомила прес-служба Мінреінтерграції.

– У грудні 2023 року до Мінреінтеграції звернулася жінка на ім'я Марія. Вона просила допомогти повернути із тимчасово окупованої території Запорізької області її малолітню доньку. На момент початку повномасштабної війни дівчинка гостювала там у своїх бабусі та дідуся. Виїхати одразу вони не могли, оскільки бабуся була тяжкохвора. Перевозити її було неможливо. Забирати дівчинку самостійно батькам теж ризиковано. Коли бабусі не стало, Марія звернулася по допомогу. І ось після майже двох років, які вони провели нарізно, родина знову об'єдналася, – розповіли у відомстві.

Мінреінтеграція повідомляє, що за сприяння партнерів з Української мережі за права дитини вже вдалося повернути 56 дітей. Робота у цьому напрямі триває щодня.

  • 2 лютого Україна повернула 4 дітей із тимчасово окупованих Росією територій. Усього з окупованих та російських територій вже повернули 235 дітей.
  • За українськими даними, РФ могла вивезти із нашої країни 200-300 тисяч дітей. На сьогоднішній день є точна інформація лише про 19 499 депортованих неповнолітніх.