22 травня
Завантажити ще

Єдину прижиттєву збірку віршів Василя Симоненка продали на аукціоні за понад 30 тисяч гривень

Єдину прижиттєву збірку віршів Василя Симоненка продали на аукціоні за понад 30 тисяч гривень
Фото: violity.com

На аукціоні за 30 301 грн продали видання єдиної прижиттєвої збірки поезій українського поета та письменника Василя Симоненка "Тиша і грім". Книга видана 1962 року. Про це повідомляють на сайті для колекціонерів Violity.

Лот назвали унікальним, оскільки книга має автограф Симоненка і дарчий  напис. Торги завершилися 1 лютого, було зроблено 131 ставку.

На форзаці книги поет залишив напис: "Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant". Збірку було видано тиражем 3,5 тис. екземплярів. Автор оголошення зазначив, що кількість підписаних книг невідома, але в історіях аукціонів не було жодної.

  • Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району Полтавської області. Після закінчення школи Симоненко вступив на факультет журналістики Київського національного університету імені Шевченка, а після здобуття диплома переїхав до Черкас. Там він працював кореспондентом у редакціях газет. Писати Симоненко почав у студентські роки, але за життя було видано лише збірку лірики "Тиша і грім" (1962) і казку для дітей "Цар Плаксій і Лоскотон". Визнання поет здобув посмертно. Симоненко помер 14 грудня 1963-го у 29 років у черкаській лікарні. 1995 року Симоненко посмертно став лауреатом Шевченківської премії.
  • Вставні зуби та мікрофон Черчилля виставили на аукціон. Торги відбудуться в Челтнемі (Англія) 6 лютого. Очікується, що набір зубних протезів Вінстона Черчилля коштуватиме до 8 000 фунтів стерлінгів (10 000 доларів США).
  • Телеведучий та волонтер Сергій Притула продав на аукціоні карту начальника Головного управління розвідки МОУ Кирила Буданова із розділеною Росією за 14 мільйонів гривень. Виручені кошти додадуть до суми збору на закупівлю 5 комплексів БПЛА EOS для штурмових спецпідрозділів ГУР, загальна вартість яких становить 120 мільйонів гривень. 

Фото
Фото
02 Лютого18:33
Новини по темі: Аукціони Книга