Завантажити ще

Вставні зуби та мікрофон Черчилля виставили на аукціон

Вставні зуби та мікрофон Черчилля виставили на аукціон
Фото: edition.cnn.com

Торги відбудуться в Челтнемі (Англія) 6 лютого. Очікується, що набір зубних зубів Уінстона Черчилля коштуватиме до 8 000 фунтів стерлінгів (10 000 доларів США), пише CNN.

За даними Cotswold Auction Company, яка проводить торги, у Черчилля, прем'єр-міністра Великої Британії під час Другої світової війни, було кілька комплектів верхніх зубних протезів, які були спеціально виготовлені для підтримки його природної шепелявості та закріплені на золоті. Втративши кілька зубів, коли йому було ще 20, Черчілль постійно носив з собою два комплекти зубних протезів, що дозволяло йому вимовляти промови, якими він так прославився. Вважається, що один комплект похований разом із самим Черчиллем, а інший виставлений у Хантеріанському музеї Королівського хірургічного коледжу у Лондоні.

Цей набір, ймовірно, був виготовлений на початку Другої світової війни, заявили в аукціонному домі, і «має бути одним із найнезвичайніших предметів, які ми колись продавали», додала у своїй заяві директор Ліз Пул. Набір, розроблений дантистом Черчилля Вілфредом Фішем та виготовлений техніком Дереком Кадліппом, вперше був виставлений на продаж сином Кадліппа, Найджелом, у 2010 році. Тоді його продали за 15 200 фунтів стерлінгів (тоді 23 700 доларів США).

На аукціоні також виставлять інші пам'ятні речі часів Другої світової війни. Очікується, що мікрофон, за допомогою якого Черчілль виголосив промову в День Перемоги 8 травня 1945 року, коштуватиме до 8000 фунтів стерлінгів (10 000 доларів США).

  • У Нью-Йорку класичну модель Ferrari 330 LM / 250 GTO 1962 року продали за рекордні 51,7 мільйона доларів. Це сталося на аукціоні Sotheby’s.
  • В Швеції на аукціоні давньогрецьку монету, яка має велику історичну цінність, продали за шість мільйонів доларів (близько 224 мільйонів 400 тис. гривень). Це - золотий статер віком 2400 років, виготовлений приблизно між 340 та 325 роками до нашої ери. Монета відома як "пантікапейський статер". 

 

Новини по темі: Аукціони Черчілль