Завантажити ще

Україна та Канада заснували коаліцію з повернення українських дітей

Україна та Канада заснували коаліцію з повернення українських дітей
Фото: t.me/Mykola_Kuleba

 У п’ятницю, 2 лютого, Україна та Канада започаткували коаліцію з повернення українських дітей. Надалі можливе приєднання до неї інших країн. Як пише РБК-Україна, про це голова Міністерства закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила під час спільної пресконференції з українським колегою Дмитром Кулебою.

- Трагічний вплив цієї війни на людські долі продовжується, атаки на українські міста не зменшилися. Ще одна реальність війни - це трагічне і незаконне вивезення тисяч українських дітей з України. Їх забрали з власної домівки від своїх родин і позбавили власної мови, - зазначила Жолі.

Вона додала, що питання повернення українських дітей є справою людяності.

- Ми будемо допомагати Україні створювати певну справу юридичну, щоб повертати. Канада буде задіювати сітку у всьому світі. Ми будемо говорити з багатьма країнами світу, зокрема Бразилією, Південною Африкою, Катаром. І ми будемо інформувати весь світ, хто ті діти є, - додала міністр.

Жолі наголосила, що Оттава обговорюватиме з іншими країнами питання повернення українських дітей та закликатиме до об'єднання.  

  •  2 лютого Україна повернула 4 дітей із тимчасово окупованих Росією територій. Всього наразі з окупованих та російських територій вже повернули 235 дітей. 
  • 25 січня Україна повернула двох підлітків, яких Росія незаконно вивезла до Краснодарського краю після звільнення правобережжя Херсонської області. Хлопець та дівчина, 16 та 17 років, жили у Кринках. Їхні сім'ї вже возз'єдналися.