23 травня
Завантажити ще

У ЗСУ вперше почали видавати жінкам особливу військову форму

У ЗСУ вперше почали видавати жінкам особливу військову форму
Фото: t.me/ministry_of_defense_ua

Жінки-військовослужбовці ЗСУ вперше отримали нові комплекти літніх польових костюмів. Вони виготовлені з урахуванням жіночих антропометричних параметрів, також у форму внесли конструктивні елементи, що дозволяють жінкам почуватися комфортно під час виконання завдань у польових умовах. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

- Над розробкою та впровадженням форми для жінок працювало дуже багато людей. Адже в українській армії наразі служать десятки тисяч жінок. З них близько 5 тисяч перебувають на передовій. Їхня кількість буде лише зростати. Вже зараз ми бачимо дедалі більший інтерес жінок до приєднання до Збройних сил на добровільній основі. Наше завдання – створити гідні умови для їхньої служби, – заявила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

У відомстві також повідомили, що на сьогодні жіночу форму виготовляють у розмірах від 40-го до 64-го на зріст від 146 до 188 сантиметрів. Моделі розробляв відповідний підрозділ ЗСУ разом із громадськими організаціями та українськими виробниками. Вони проходили військово-дослідні випробування в одній із військових частин. 50 тисяч комплектів жіночих літніх польових костюмів уже почали постачати до армії.