28 травня
Завантажити ще

У Львові експериментальне лікування врятувало 71-річну жінку з четвертою стадією раку

У Львові експериментальне лікування врятувало 71-річну жінку з четвертою стадією раку
Фото: facebook.com/cancer.lviv.ua

У Львові медики завдяки експериментальному лікуванню допомогли 71-річній Ганні здолати рак легенів 4-ї стадії. Діагноз жінці поставили ще у 2016 році, відтоді медики боролися за її життя та відновлення здоров'я. Про це повідомляють у Львівському онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі.

- Закололо під лопаткою. Спочатку я не звертала на це уваги, але з кожним днем ​​мені ставало гірше. Я звернулася до невропатолога, він виписав ліки. Я почала вживати їх, але стан погіршувався. Звернулась до лікаря ще раз, він направив мене на флюорографію і відправив до хірурга, бо в мене почали боліти ще й груди, – каже жінка.

Після обстеження жінку відправили до онкоцентру, де медики виявили онкологічне захворювання легень у четвертій стадії з метастазами у легені, плевру та кістки. Жінка мала сильний больовий синдром, вживала наркотичні препарати для знеболювання. Тоді лікарі запропонували їй участь у клінічному дослідженні, вона погодилася.

Лікар-онколог хіміотерапевтичного відділення Львівського онкоцентру Іванна Дуда розповіла, що пацієнтка отримувала шість циклів хіміотерапії у поєднанні з новим препаратом імунотерапії, який на той момент ще не був зареєстрований, а лише проходив клінічні дослідження. Але завдяки лікуванню у Анни зникли болі, а хвороба перестала прогресувати. Фармацевтична компанія, яка проводила дослідження, і надалі забезпечує жінці безкоштовну імунотерапію цими ліками. Для підтримки результату Ганні необхідно раз на три тижні отримувати імунотерапію, зазначили лікарі.