Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 лютого
Завантажити ще

Вчимо англійську самостійно: 5 нових слів щодня, фільми з субтитрами та регулярне спілкування

Вчимо англійську самостійно: 5 нових слів щодня, фільми з субтитрами та регулярне спілкування
Фото: pressa.rv.ua

Do you speak English? Якщо ні, то саме час сідати за навчання. Вже з 31 січня англійська стане однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Але лише половина дорослих українців можуть висловитися на English. Чи можливо вивчити мову самостійно? Що зубрити в першу чергу – слова чи граматику? Скільки часу навчатися: 10 хвилин щодня чи годину раз на тиждень? Про це та більше читайте у Коротко про.

Англомовна - чверть населення землі

Про актуальність англійської мови в сучасному житті знають усі. По-перше, це визнана у всьому світі мова бізнесу, політики та інтернету. По-друге, на сьогодні нею спілкуються або періодично використовують понад 600 млн осіб у всьому світі. Ще близько 1,6 мільярда людей більш-менш розуміють англійську.

- Уявіть, це майже чверть всього населення землі, - розповідає  вчитель англійської мови Олена Гук. – Тобто поговорити вам завжди буде з ким (сміється). А взагалі, зізнаюся, мене дивують молоді люди, які досі не володіють цією мовою хоча б на початковому рівні. Той, хто вільно розмовляє англійською, відповідає образу сучасної успішної особистості. Знати англійську – це мати можливість знайти кращу та більш високооплачувану роботу, збільшити коло спілкування, дивитися фільми без перекладу, читати книги в оригіналі… Знаю, що на мої слова більшість з українців скажуть: не маємо часу та грошей на репетиторів чи мовні курси. Але я відкрию секрет: ви можете вивчити англійську самостійно вдома. Треба лише ваше бажання, трохи вільного часу та багато самодисципліни.

Перш ніж перейти до «десятки» порад для вивчення англійської, варто визначити свій рівень володіння цією мовою. За версією Common European Framework of Reference – найпопулярнішої системи оцінки знань англійської мови, є шість таких рівнів:

  1. Beginner, Elementary (A1);
  2. Pre-Intermediate (A2);
  3. Intermediate (B1);
  4. Upper-Intermediate (B2);
  5. Advanced (C1);
  6. Proficiency (C2).

В Україні їх зазвичай об’єднують у базовий (А1, А2), середній (B1, B2) та просунутий (C1, C2) рівні. І такий рейтинг знань треба брати до уваги, адже усі матеріали для вивчення мови розробляють з урахуванням особливостей кожного рівня.

Отож, топ 10 порад від репетиторів.

Без знання граматичних часів англійської мови навчання зайде в глухий кут. Фото: work.ua

Без знання граматичних часів англійської мови навчання зайде в глухий кут. Фото: work.ua

1. Мета вивчення

Дайте собі відверту відповідь на запитання: для чого вам знання англійської? Варіантів відповіді безліч: щоб змінити роботу на більш оплачувану, вільно почувати себе за кордоном або ж для власного розвитку. Також кінцевою метою вивчення мови може бути бажання вільно говорити на певні теми, дивитися кіно без перекладу, читати англомовну літературу тощо.

2. Час та самодисципліна

Викладачі радять активно вчити мову щодня по годині. Не маєте змоги? Тоді хоча б 15 хвилин, але кожного дня, без відпусток, канікул чи лікарняних. Звісно, спочатку буде важко призвичаїтися до такого графіка, але згодом це стане корисною звичкою. Ще й покращиться пам’ять, і запам’ятовувати новий матеріал буде легше.

3. Програма вивчення

Зараз існує величезна кількість матеріалів і ресурсів для вивчення англійської з нуля. І тут краще відштовхуватися від своїх інтересів і цілей. Комусь подобається переглядати навчальні відеоролики у Ютубі, а хтось вподобає англомовні подкасти.

4. Англійська – всюди

Переведіть свої гаджети на англійську мову, читайте новини англійською, прослуховуйте англомовні хіти. І поступово ця мова стане невід’ємною частиною життя.

5. Фільми та серіали з субтитрами

Банальна, зате дієва порада. Щоправда, до перегляду такого кіно краще взяти не відерце попкорну, а записник та олівець – виписувати незнайомі слова та їхній переклад. Краще обирати вже знайомий фільм. Спочатку радимо переглянути його без субтитрів, лише мовою оригіналу. Це допоможе поступово звикнути «сприймати» англійську на слух. Наступного разу подивіться відео вже з титрами та виписуйте незнайомі слова у блокнот. І не перекладайте кожну фразу, а будуйте асоціації і покладайтеся на відеоряд, який у цьому добряче допомагає. До речі, якщо людина розуміє 70% англійського тексту – це прекрасний результат! Лайфгак: для початківців варто обирати для перегляду не фільми, а дитячі мультфільми.

6. Говорімо англійською

Звісно, в ідеалі – з носієм мови. До речі, такого співрозмовника можна відшукати в соцмережах, на спеціалізованих та, зазвичай, платних сайтах або ж навіть у Тіндері. Але будьмо відверті, мовний бар’єр гальмує багатьох новачків. Тому починайте з розмови із… самим собою.

Чому б і ні? Йдучи у справах чи прогулюючись, промовляйте тихцем назви всього, що попадеться на очі англійською мовою: вулиця, кіт, дерево, магазин. Легко? А як щодо аптеки, кіоску, банкомату, дитячого майданчика? Вже складніше. Зате в цьому разі слова краще запам’ятовувати і опісля легше використовувати їх у реченнях. Дійсно, пройшовши декілька разів повз аптеку, відповідне слово chemistry запам’ятаєте на все життя .

7. Щодня вивчайте 5-10 нових слів

Тут важливо не зазубрювати, а використовувати ці слова у житті. Наприклад, у автора цього тексту давня нелюбов до слова acquaintance - «знайомий», яке ніяк не вдається запам’ятати. Тепер це слова вживаю всюди, навіть у цій статті.

І проговорюйте англійські слова вголос. Нехай спочатку це звучатиме дивно, але з часом результат потішить.

8. Включайте англомовне телебачення або ж музичні композиції для фону

Спочатку все здаватиметься набором якихось звуків. Та з часом почуєте знайомі слова та зв’язні речення. Знову ж таки, намагайтеся відтворювати вимову та інтонацію. Можна і підспівувати улюбленим виконавцям.

9. Вивчення граматики

Так, без знання граматичних часів англійської мови навчання зайде в глухий кут. Скористайтеся матеріалами для початківців, виконуйте всілякі завдання, які допоможуть закріпити теорію на практиці. Зрештою лише за допомогою «домашки» можна вивчити, наче табличку множення, правила використання ненависного багатьма Present Perfect.

10. Контроль результатів

Тести та екзамени і в самостійному навчанні ніхто не відміняв. Більш того, в цьому разі перевірка результату ще більш важлива, адже тоді можна побачити прогалини у знаннях, надолужити те, що треба. Тому час від часу проходьте всілякі тести, пишіть диктанти, прослуховуйте аудіозавдання, щоби розуміти, чи успішно проходить таке самостійне навчання.

Вивчити англійську мову самостійно вдома реально. Фото: work.ua

Вивчити англійську мову самостійно вдома реально. Фото: work.ua

Безкоштовні курси, вправи та книги

prometheus.org.ua

Ця платформа пропонує курси англійської мови від елементарного до просунутого рівня.

bbc.co.uk/learningenglish/

Курси англійської від корпорації BBC. Навчальні програми розділені на три категорії: easy (базовий рівень), medium (середній), hard (високий). Кожне заняття триває до 10 хвилин.

engvid.com

Безкоштовні відеоуроки англійської, створені носіями мови. Тривалість кожної лекції до 10 хвилин. Також є тести, щоб закріпити вивчене.

loyalbooks.com/

А на цьому сайті знаходиться величезна колекція аудіокниг, і не лише англійською. От тільки обирати чтиво можна не за рівнем знання мови, а лише за жанром чи автором.