25 травня
Завантажити ще

Лісовий назвав дати проведення НМТ та розказав, чи можна на тестування приносити воду

Лісовий назвав дати проведення НМТ та розказав, чи можна на тестування приносити воду
Фото: F1Digitals/pixabay.com

Міністерство освіти і науки України підтвердило дати проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) та додаткової сесії НМТ - від 14 травня до 19 липня. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав міністр освіти Оксен Лісовий.

Він підкреслив, що у 2024 вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Три обов’язкових, а один - на вибір. Кількість обов’язкових предметів цьогоріч збільшилася, додали історію України.

Тестування для учасників НМТ буде проводитися впродовж одного дня та включатиме два етапи. Перший передбачає 120 хвилин на тести з української мови та математики, після чого учасники отримають перерву на 20 хвилин.

Другий етап, також триватиме 120 хвилин і включатиме тести з решти предметів. Лісовий наголосив, що ця модель була обрана для забезпечення безпеки вступників та створення рівних умов для всіх.

-Знаю, що тестування з чотирьох предметів протягом одного дня може бути чималим навантаженням. Але вкотре наголошую, що це робимо передусім заради безпеки вступників та створення для всіх рівних умов. Така модель дає можливість вступникові з’явитися в пункті тестування лише один раз, - зазначив Лісовий. 

Він наголосив, що приносити воду на тестування та пити її можна.

- Залишити її потрібно на столі з особистими речами (причина — унеможливлення пролиття рідини на компʼютер, що може завадити скласти тестування). Утім у будь-який момент учасники НМТ зможуть підійти до столу з особистими речами і поповнити свій водний баланс, - наголосив Лісовий.

Щодо реєстрації на НМТ-2024, то міністр повідомив, що вона  планується на період від березня до початку квітня і відбудеться виключно в онлайн-режимі.

Учасники зможуть створити свій електронний кабінет, завантажити необхідні документи та внести дані про себе. Реєстрація дозволить вибрати предмети для тестування та вносити зміни до інформації, поки триває період реєстрації. Після закінчення цього періоду буде неможливо внести зміни до інформації.