Дуже мала частка людей, яки виїжджають за кордон з листами сприяння від Міністерства культури і інформаційної політики, не повертається назад. Про це тимчасово виконуючий обов'язки міністра відомства Ростислав Карандєєв розповів в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
- Ми ведемо облік листів сприяння, бо ми їх видаємо, вони у нас реєструються. Але ми не ведемо безпосередньо облік перетину кордону як на виїзд, так і на в'їзд. Цю інформацію можна отримати у Державній прикордонній службі України… На сьогоднішній день ми маємо розроблені критерії, і на нашу думку вони є максимально такими, що забезпечують нам мінімізацію помилки, - розповів Карандєєв.
Так, т.в.о. міністра розповів, що, згідно з критеріями, обов'язково має бути запрошення з іноземної сторони, якщо це юридична особа. Також має бути наказ на відрядження, має бути зобов'язання про повернення, має бути реєстрація в територіальному центрі комплектації.
- Але, як і в будь-якому іншому процесі, ми не застраховані від обману… Насправді я хочу сказати, що дуже невелика кількість людей не повертається, це однозначно менше одного відсотка. Ми відносимося до цього, якщо можна так сказати, як до певного очищення української культури від непатріотично налаштованих людей, - наголосив Карандєєв.
Він додав, що згідно з правилами, якщо у відрядження виїжджають заклади культури, то після повернення вони інформують про те, що відбулися «гастролі, виступи або була проведена виставка». Коли міністерство дає дозволи фізичним особам, то не вимагає від них ніяких звітів.