Перед тим, як вибрати чохол на телефон, дуже важливо звертати увагу не лише на колір та наявність принта. Щоб аксесуар став гармонійним і корисним доповненням для вашого смартфона, враховуйте ці фактори.
Чи буде аксесуар для вас зручним? Наскільки ефективно він зможе захищати ваш пристрій? Все це залежить насамперед від формату чохла. Інакше кажучи, від його конструкції. Цей фактор також багато в чому визначає зовнішній вигляд аксесуара. До найпоширеніших форматів відносять бампери та книжки.
Бампер. Чохли цього формату мають вигляд рами, що захищає торці смартфона. Але багато з таких аксесуарів покривають не тільки боки, але ще й спинку пристрою. Їх також називають накладками. Усі бампери залишають відкритим дисплей. Тому їх бажано доповнювати спеціальним склом або плівкою для захисту екрана. Проте відсутність рухливих частин робить ці чохли дуже зручними і придатними для використання однією рукою.
Книжка. Такий аксесуар найпростіше описати, як накладку з відкидною кришкою для захисту дисплея. З одного боку, вона може дратувати. Адже для доступу до екрана користувачу доводиться відкидати кришку в сторону. До того ж, будучи відкинутою, вона може бовтатися або затуляти задні камери. Водночас у закритому вигляді такі чохли захищають смартфон з усіх боків. В цьому і є головна перевага формату. Крім того, кришку зазвичай можна використовувати в якості підставки.
Для виробництва чохлів використовують дуже різні матеріали: від гуми і металу до тканини і деревини. Однак переважна більшість аксесуарів виготовляють із пластику, шкіри та силікону. Кожен із цих матеріалів має свої унікальні особливості, які впливають на зручність використання, зовнішній вигляд та рівень захисту від пошкоджень.
Силікон. Дуже м'який матеріал. Через цю властивість з часом він може розтягуватись і вкриватися подряпинами. А «липкувата» поверхня силікону здатна чіплятися за стінки кишень і притягувати різне дрібне сміття. Зате цей матеріал добре відбиває енергію ударів, не ковзає в руках і дуже легко миється у простій мильній воді. Крім того, силікон не залишає подряпин та потертостей на поверхні смартфона. А ще такі чохли бувають цілком прозорими.
Пластик. Найчастіше для виробництва чохлів використовують два види пластику: термопластичний поліуретан та полікарбонат. Перший середньої жорсткості. Хоча поліуретан погано переносить тривалий контакт із водою, він доволі ефективно тримає удари і при цьому майже не схильний до розтягування. Полікарбонат жорсткіший. Цей матеріал може розколотись від сильного удару. Зате він взагалі не розтягується, не боїться води і краще за інші захищений від подряпин.
Шкіра. Чохли з цього матеріалу дорогі, бояться вологи та потребують делікатного догляду за допомогою лосьйонів та інших засобів. У той же час шкіряні аксесуари найбільш вишукані і дуже приємні на дотик. Якщо ви не готові купувати натуральну шкіру, можете вибрати синтетичну. Вона зазвичай виглядає майже як справжня, але коштує дешевше. Щоправда, такий матеріал може виявитися менш довговічним.
Деякі чохли повністю складаються з якогось одного матеріалу. Інші поєднують у собі два і більше компонентів, комбінуючи властивості кожного з них. Наприклад, чохли зі шкіри часто мають пластиковий каркас, який допомагає підтримувати необхідну форму і не злітати з пристроїв.
Багато чохлів пропонують користувачу певні додаткові можливості. Вони здатні суттєво підвищувати зручність та надійність аксесуара. Перелічимо найпопулярніші з них.
Бездротове заряджання. Задня стінка чохла може бути надто товстою для швидкої передачі енергії. Якщо ви збираєтеся заряджати гаджет за технологією MagSafe або Qi, перевіряйте його сумісність із бездротовим заряджанням. Про це має бути сказано у характеристиках або описі аксесуара. В ідеалі чохли, що сумісні з бездротовим живленням, оснащують вбудованими магнітами для фіксації зарядного пристрою.
Посилений захист. Якщо боїтеся пошкодити смартфон, вибирайте чохол із різними протиударними вставками. Це можуть бути прогумовані куточки, потовщення стінок, підняті борти навколо камер та дисплея, антиковзні поверхні тощо. Деякі чохли продаються зі склом або плівкою для дисплея в комплекті.
Вбудовані доповнення. Спеціально обладнаний чохол здатний зробити смартфон більш функціональним. Наприклад, такий аксесуар може бути оснащений підставкою для фіксації пристрою на столі, отвором для носіння на шнурку або кишенею для зберігання банківських карток.
Купуючи чохол, насамперед виберіть найбільш підходящий для себе формат. Бампери прості та дуже зручні. Книжки змушують возитися з кришкою, проте забезпечують додатковий захист для екрана.
Потім визначтеся з матеріалами. Силікон може розтягуватись і легко покриватися подряпинами, але добре амортизує удари. Пластик довше зберігає форму та зовнішній вигляд, проте може тріскатися від падінь. Шкіра дуже стильна, але дорога і примхлива.
Не забудьте і про додаткові функції. Це може бути сумісність із бездротовим заряджанням, посилений захист або, наприклад, можливість носити смартфон на шнурку.