27 травня
Завантажити ще

Почало змінюватися ставлення суспільства до військових, - міністр у справах ветеранів

Почало змінюватися ставлення суспільства до військових, - міністр у справах ветеранів
Фото: УНІАН

Керівник Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна каже, що в Україні з плином війни почало змінюватися ставлення суспільства до військових. Мовляв, почав розвінчуватися "ідеалістичний міф" про військових, і це може створити труднощі в інтеграції ветеранів у цивільне життя. Про це вона заявила в інтерв'ю виданню NV.

- На початку вторгнення суспільство вважало ветеранів запорукою власного виживання нас як нації. Вони ідеалізували захисників та оборонців. Але захисники такі самі люди, які взяли до рук зброю. Із плином війни почало змінюватися ставлення. Тому що демобілізовані військові почали повертатися додому. І там ідеалістичний міф розвінчувався. Тому що з війни поверталися реальні люди. Ви знаєте меми про "наших котиків". А "котики" не завжди "котики", й іноді вони навіть не хочуть, щоб їх так називали, - розповіла керівник Міністерства у справах ветеранів.

Також міністр переконана, що після завершення війни на Україну чекає новий суспільний договір, в рамках якого цивільним та ветеранам доведеться домовлятися про умови спільного існування. Адже може статися, що демобілізована людина прийде на роботу, а там буде людина, яка виїжджала кудись за кордон. І почнуться запитання: а де ти був, а що робив? Може виникнути конфлікт.

Також Лапутіна заявила, що держава має створити умови для об'єднання людей, мають працювати відповідні програми як для ветеранів, так і для цивільних. Наприклад, останніх необхідно навчити спілкуватися з тими, хто повернувся з війни.