Завантажити ще

У Швейцарії унікальну давньогрецьку монету продали за 6 мільйонів доларів США

У Швейцарії унікальну давньогрецьку монету продали за 6 мільйонів доларів США
Фото: ekathimerini.com

В Швеції на аукціоні продали давньогрецьку монету, яка має велику історичну цінність, продали за шість мільйонів доларів (близько 224 мільйонів 400 тис. гривень). Як повідомляє  Ekathimerini, історичну пам’ятку купили на заході, влаштованому аукціонним домом Numismatica Ars Classica 19 травня в Цюріху.

Монета - золотий статер віком 2400 років, виготовлена приблизно між 340 та 325 роками до нашої ери. Монета відома як "пантікапейський статер". Вона отримала свою назву на честь давньогрецького міста, розташованого на территорії Криму. На аверсі монети зображений сатир з великими розширеними очима, а на реверсі - грифон, який тримає спис у дзьобі.

Висока ціна, за яку була продана ця монета, пояснюється її винятковою якістю, рідкістю та обмеженістю подібних екземплярів на ринку.

Ця монета раніше належала колекції Ермітажу, але в 1934 році була продана в рамках сталінської кампанії з продажу мистецьких цінностей для отримання іноземної валюти, необхідної для фінансування внутрішнього промислового розвитку СРСР. Її новим власником став французький промисловець Шарль Жилле.

Раніше повідомлялось про те, що аукціонний будинок Christie's виставив на торги ювелірну колекцію із 700 коштовностей, яка є найбільшою та найціннішою з приватних колекцій прикрас. Її в свій час зібрала австрійська мільярдерка Хайді Хортен. 

Новини по темі: Аукціони