Завантажити ще

До закінчення школи діти мають опанувати 900 фінансових компетенцій — Міносвіти

До закінчення школи діти мають опанувати 900 фінансових компетенцій — Міносвіти
Фото: freepik.com

В Україні розроблено спеціальний документ під назвою "Рамка фінансових компетентностей для дітей та молоді", який визначає набір фінансових навичок, знань та вмінь, необхідних для опановування дітьми й підлітками віком від 5 до 18 років. Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.

– Документ створено спільними зусиллями фахівців Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства освіти і науки України, а також Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, – йдеться у повідомленні.

Загалом у рамках цієї ініціативи виділено близько 900 фінансових компетентностей, які школярі мають опанувати на момент закінчення різних етапів освіти: дошкільної, початкової, базової середньої та профільної середньої. Документ складається з чотирьох розділів: "Гроші та угоди", "Планування та управління фінансами", "Ризики та винагорода", а також "Фінансовий ландшафт".

Ця ініціатива спрямована не лише на формування у дітей та підлітків практичних навичок управління фінансами, але й на розвиток правильного ставлення до грошей і фінансової грамотності загалом. Документ доступний для ознайомлення всім зацікавленим особам.