18 січня, у четвер, депутати Київради проголосують за перейменування залізничних станцій у Києві. Як повідомляє телеграм-канал "Пасажири Києва", ці назви були напрацьовані ще у грудні 2022 року в робочій групі спільно з Укрзалізницею. Після цього за них проголосували у застосунку "Київ Цифровий".
Як зміняться назви станцій:
Північна платформа ст. Київ-Пасажирський – Вокзальна;
Рубежівський – Берестейська;
Вишгородська – Пріорка (очікується, що це дозволить усунути плутанину зі ст. Вишгород, яку УЗ планує відновити у найближчому майбутньому);
Зеніт - Куренівка
Троєщина-2 – Райдужний;
Троєщина - Воскресенка;
Київ-Дніпровський - Микільська Слобідка;
Київська Русанівка – Русанівка (спрощення назви. Інших Русанівок на залізниці немає);
Лівий Берег – Березняки (найближче розташована до житлового масиву Березняки. Усуває плутанину зі станцією "Лівобережна).
Крім того, планується перейменувати Залізничний позакласний міст на північному півкільці (у народі - "Петрівський") на Рибальський, за назвою півострова, який він перетинає.
Варто зазначити, що "Укрзалізниця" вже 4 місяці в озвучці станцій використовує одночасно і стару, і нову назви, щоб помʼякшити звикання. А кілька днів тому розмістила у вагонах оновлену схему, де продубльовані обидві назви.
У лютому 2023 року Київрада повернула історичні назви проспекту і площі Перемоги у Києві. Проспект тепер називається Берестейським, а площа у Шевченківському районі - Галицькою.
У травні 2023 року Київрада дерусифікувала 26 об’єктів, перейменувавши станцію метрополітену «Дружби народів» на «Звіринецьку», а станцію «Площа Льва Толстого» - на «Площу Українських Героїв». Проєктна станція метро «Проспект Правди» отримала нову назву «Варшавська».
Цей веб-сайт використовує cookies для покращення взаємодії з користувачем під час відвідування веб-сайту. Користування веб-сайтом означає згоду з його політикою cookies