25 травня
Завантажити ще

Ведмідь, евакуйований із зони бойових дій, знайшов притулок у Шотландії

Ведмідь, евакуйований із зони бойових дій, знайшов притулок у Шотландії
Фото: telegraph.co.uk

Чорний ведмідь на ім'я Ямпіль, який пережив війну в Україні, успішно переселений до зоопарку Five Sisters у Шотландії. Про це пише видання The Telegraph.

Ямпіль був врятований із покинутого зоопарку в селі Ямпіль українськими солдатами, які виявили його через п'ять місяців після російського вторгнення у липні 2022 року.

Із майже 200 тварин, які перебували в цьому зоопарку, Ямпіль виявився одним з небагатьох, хто вижив після вторгнення. Ведмедя врятувала благодійна організація Natuurhulpcentrum з Бельгії, а потім він потрапив під опіку  Five Sisters у Вест-Колдері, Західний Лотіан, Шотландія.

Ямпіль був врятований із покинутого зоопарку в селі Ямпіль українськими солдатами, які виявили його через п'ять місяців після російського вторгнення у липні 2022 року. Ведмідь отримав струс мозку, коли поряд із його кліткою вибухнув снаряд. Завдяки зусиллям співробітників Five Sisters та досвіду у поводженні з ведмедями він був успішно перевезений до зоопарку в тимчасовий вольєр.

Власник зоопарку Браян Карран висловив своє захоплення тим, що Ямпіль залишився живим і здоровим незважаючи на труднощі. Медведю доведеться пристосуватися до нового середовища, і для цього йому буде надано спеціальний вольєр, що відповідає його особливим потребам, де він продовжуватиме своє відновлення або увійде у період сплячки.

Співробітники зоопарку прагнуть зробити цей перехід максимально мирним і спокійним для Ямполя, розуміючи, що ведмеді, як і люди, можуть страждати від проблем із психічним здоров'ям після пережитих травм.