Астрономи випадково виявили темну галактику J0613+52, повну неторкнутого первинного газу і, здається, без видимих зірок. Про це пише space.com.
Дослідники вважають її "найслабшою галактикою, виявленою на сьогоднішній день". Відкриття було зроблено, коли телескоп випадково вказав неправильні координати.
J0613+52 знаходиться лише за 270 мільйонів світлових років від нас, вона обертається як звичайна спіральна галактика, її вік становить 13,8 мільярда років.
Відкриття нової галактики відбулося під час дослідження газоподібного водню у галактиках з низькою поверхневою яскравістю (LSB) з використанням радіотелескопів, включаючи GBT. LSB зазвичай мають невелику кількість зірок, випромінюють менше світла, часто їх складно виявити. Вони також розвиваються повільніше через низьку щільність газу, що ускладнює зіркоутворення.
Метою дослідження було визначення маси та вмісту газу в цих галактиках, що становлять труднощі для сучасних теорій зіркоутворення. J0613+52 є цікавим випадком, оскільки вона є багатою на газ галактикою, що не проявляє зіркоутворення через розсіяність газу.
Астрономи вважають, що глибокі зображення у різних довжинах хвиль світла можуть виявити інші ультратемні LSB. Однак через низьку щільність газу ці галактики можуть бути складними або навіть неможливими для спостереження.
Астрономи планують продовжити дослідження галактики з використанням більш чутливих інструментів, таких як телескоп Грін-Бенк.