Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

До переліку культурної спадщини України додали традицію Щедрого вечора

До переліку культурної спадщини України додали традицію Щедрого вечора
Фото: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

До списку нематеріальної культурної спадщини України додали традицію Щедрого вечора. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України.

- Традиція Щедрого вечора - одна з тих, що формують ідентичність нашого народу, - сказав в. о. міністра культури Ростислав Карандєєв.

Він зазначив, що традиція щедрування продовжує своє існування, долаючи труднощі, та завдяки тим, хто популяризував її у різні періоди історії. Також він вважає, що національна культурна спадщина часто надихає художників, створюючи сучасні твори із етнічними мотивами. Прикладом цього є "Щедрик" Миколи Леонтовича, що виражає поєднання старовинного коріння та сучасного мистецтва.

Водночас перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова назвала головну мету цього - довести світові українське походження мелодії Carol of the Bells.

Крім того, Мінкульт додав ще 88 елементів до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини, включаючи новорічні традиції, такі як Маланка у Белелуї, віншшування Василів у Липівці та створення об'ємної різдвяної зірки у Мацьковичах.

Традиції Щедрого вечора в Україні відбуваються у вигляді так званих "обходів". Також вони включають 12 страв, підготовку, звичаї, такі як "водити козу", "водити Маланку", щедрування.

13 грудня до переліку нематеріальної спадщини України внесли два нові елементи: приготування голубців з картоплею та виготовлення обухівського «шитого» рушника.