Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Укрпоштою, MEEST-ом чи водієм автобуса: як краще відправити посилку за кордон

Укрпоштою, MEEST-ом чи водієм автобуса: як краще відправити посилку за кордон
Фото: poltava.to

Хоч за кордоном, як-то кажуть, усе є, але ж хочеться відправити тамтешнім родичам та друзям і меду, і смачних вітчизняних цукерок, і, чого ж лукавити, щедрий шматок українського сала. А напередодні різдвяних свят – і поготів. KP.UA дізналася про найбільш популярні варіанти відправлення посилок за кордон, їх ціни та ризики.

Укрпошта

Як би не жартували з її швидкості, все ж наші співвітчизники, особливо старшого віку, звикли відправляти кореспонденцію та посилки саме «Укрпоштою».

Переслати одяг чи продукти за кордон цим сервісом досить легко. Але є нюанс: великий список товарів, які заборонені до відправлення. До того ж, у кожної країни свій. До прикладу, в Австрію не можна відправляти український мед, Зімбабве не прийме лак для волосся та парфуми, а в Японія - клей.

- Вироби, що становлять небезпеку при міжнародному транспортуванні, можуть бути вилучені з міжнародних відправлень на етапі перетину кордону або в транзитних установах обміну, - пояснюють в «Укрпошті».

А як щодо українського сала? На жаль, на «Укрпошті» наш стратегічний продукт не приймуть до відправки: все таки сало потребує певних умов зберігання. Ознайомитись зі списком заборон можна на сайті Укрпошти.

Підготувавши дозволені товари, можна йти до відділення «Укрпошти» або ж викликати кур’єра додому. Інший варіант: оформити відправлення в особистому кабінеті (ще й зі знижкою у 3%)  на сайті компанії чи у мобільному застосунку.

ЦІНА

Щодо ціни, то вона залежать від ваги посилки, її параметрів, місця призначення тощо. Так, до прикладу, невеличка коробка з добром до 10 кілограм поїде у Польщу за майже 13 доларів США. Але це не остаточна сума. Плюс 2,35 долари США, якщо наземним транспортом. А якщо хочете відправити літаком (пріоритетним способом), то готуйтеся доплатити 3,05 долара США. Термін доставки від 3 до 14 днів.

Дізнатися більше: сайт «Укрпошти» 

Нова Пошта

Незважаючи на війну, «Нова Пошта» активно відкриває нові відділення не лише в Україні, а й за кордоном. Сервіс вже працює у великих містах Польщі, є і в Італії, Румунії, Чехії і т.д.

Щоб відправити товар Новою Поштою за кордон, треба принести у відділення відкриту посилку. І на місці працівники оформлять необхідні документи. Можна усі ці дії виконати самостійно у мобільному застосунку сервісу.

Але попередньо радимо знайомитися зі списком заборонених товарів. У Нової Пошти такий список суттєво більший, аніж в Укрпошті. І цей сервіс також відмовляється відправляти посилку з салом за кордон.

ЦІНА

Невеличка посилка до 2 кг у Польщу обійдеться від 300 грн. За вантаж понад 30 кг доведеться сплатити по 25 грн за кг. Термін доставки – від 3 днів.

Цікаво, що у Бельгію, Францію чи Люксембург відправити посилку буде дорожче: до 2 кг – 1100 грн, а 30 кг – 2500.

Дізнатися більше: сайт «Нової пошти»

Щоб відправити товар Новою Поштою за кордон, треба принести у відділення відкриту посилку. Фото: theukrainians.org

Щоб відправити товар Новою Поштою за кордон, треба принести у відділення відкриту посилку. Фото: theukrainians.org

MEEST

Працівники компанії можуть доставити посилки з України у більш ніж 70 країн світу. Навіть в Австралію. Щоправда, список заборонених для відправлення посилок також значний

Оформити посилку можна у відділенні, онлайн на сайті або у мобільному застосунку. MEEST обіцяє вкластися з доставкою у термін до 14 днів. Посилка в США може їхати і 17 днів, а в Австралію майже 3 з половиною тижні. Максимальна вага посилки – в середньому 30 кг, але, знову ж таки, залежить від пункту призначення.

ЦІНИ

В Польщу, як вказано на сайті,  посилка обійдеться від 200 грн, до Німеччини – від 350, в США – від 610.

Дізнатися більше: сайт «MEEST» 

Працівники компанії можуть доставити посилки з України у більш ніж 70 країн світу. Навіть в Австралію. Фото: village.com.ua

Працівники компанії можуть доставити посилки з України у більш ніж 70 країн світу. Навіть в Австралію. Фото: village.com.ua

Доставка без гарантій, зате з ризиками

Є ще декілька варіантів передати посилку за кордон. Щоправда, усі вони досить ризиковані.

Водії міжнародних автобусних рейсів охоче беруть посилку до того чи іншого міста за кордоном. За певну оплату, звісно. Ціна залежить від бізнесових навичок самого водія: хтось просить 200 грн за 2-3 кілограмову «передачку», а дехто вимагає заплатити і 500 грн. Такі перевізники обіцяють доставити посилку швидше, аніж будь-який поштовий сервіс. Та треба розуміти, що це ризик, і за коробку з одягом чи продуктами ніхто не відповідатиме. Так, автобус може довго простояти на кордоні, та й сам водій може забути передати посилку. І тоді шукай вітра в полі. До речі, часто транспортні компанії на своїх сайтах та сторінках у соцмережах вказують, що не займаються перевезенням посилок.

Ще один варіант – передати посилку через перевізників. І в соцмережах, і на ОЛХ багато оголошення на кшталт «Іду до Польщі, передам посилку». Перевозять майже усе, навіть домашніх тварин (у випадку тваринок - ми точно не радимо ризикувати).

- Сало? Скільки кілограмів? Тільки запакуйте його у вакуумну упаковку, тоді перевеземо, - відповів перевізник Михайло, номер телефону якого ми знайшли в соцмережах.

Сам Михайло жартує, що через кордон може перевезти усе, крім зброї та ухилянтів. Щоправда, якихось гарантій доставки не дає, все на чесному слові. Та й кілограм того ж сала у вигляді посилки, яку Михайло доставить до Польщі, буде золотим: від 200 грн.

Неофіційні перевізники обіцяють доставити посилку швидше, аніж будь-який поштовий сервіс, але це ризик. Фото: zakarpattya.net.ua

Неофіційні перевізники обіцяють доставити посилку швидше, аніж будь-який поштовий сервіс, але це ризик. Фото: zakarpattya.net.ua

Зверніть увагу!

Якщо відправляєте посилку будь-якими неофіційними перевізником, то радимо звернути увагу на поради, написані нижче, які збережуть ваші нерви та убезпечать від втрати майна:

  • перш за все, треба добре запакувати товар, і на пакунку наклеїти листок з ім’ям, прізвищем та телефоном адресата;
  • не варто передавати цінні речі, невідомо, що буде з посилкою на кордоні;
  • обирайте компанії з досвідом роботи та постійними маршрутами;
  • запишіть телефон водіїв, номер автобуса;
  • запитайте час прибуття до міста, в яке відправляєте, аби зорієнтувати тих, хто буде забирати передачу (до речі, очікуваний час прибуття може відрізнятися від фактичного, адже ситуація на кордоні непередбачувана);
  • попередьте, якщо передаєте щось крихке, щоб ваша посилка не літала по багажному відділенню.